Ana SayfaEkonomiZelenskyj blok zincirinden faydalanmaya devam ediyor

Zelenskyj blok zincirinden faydalanmaya devam ediyor

“Özgürlük Mesajı” bağış projesi, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskyj’in onları blok zincirinde NFT’ler olarak ölümsüzleştirmek ve böylece gelecek nesiller için korumak için yaptığı açıklamalara dayanmakta.

Yalan haberler, mağdur-fail tersliği, gerçeklerin haince çarpıtılması: Rusya’nın Ukrayna’ya karşı savaşı aynı zamanda tarih yazmakla ilgili. Kremlin’in propaganda makinesi bağlamı çarpıtıyor, arka planı tahrif ediyor ve böylece gerçeğin ağzını kapatıyor. NFT başlangıcı NIFTEE, NFT koleksiyonu “Özgürlük Mesajı” ile tarihin korunmasına küçük bir katkıda bulunmak istiyor.

NFT’nin Konsepti: Zelenskyj’den akılda kalıcı alıntıları blok zincirinde NFT’ler olarak sürdürmek ve böylece onları gelecek nesiller için korumak. Çeşitli sanatçılar, Ukrayna Devlet Başkanı’ndan alıntıları, daha sonra platformda NFT olarak açık artırmaya çıkarılabilecek görüntülere dönüştürüyor. Promosyondan elde edilen tüm gelir, Ukrayna’nın resmi Ethereum Cüzdanına gidecek.

ukrayna-nft

 

Tarihte tahribata karşı NFT’ler

Sansüre dayanıklı, sahteciliğe dayanıklı ve merkezi olmayan: Tarihsel revizyonizme karşı mücadelede, blok zinciri teknolojisi şu anda “bütün vaatlerini” yerine getiriyor, diyor Carmelo. “Yazının icadından bu yana, ilgili rakibi daha kötü göstermek ve hatta mağdurları ve failleri yer değiştirmek için insanlık tarihinde bilgi defalarca tahrif edildi veya daha sonra değiştirildi”. “Blockchain üzerindeki bilgilerin korunması”, “ilk kez bu çemberi kırmayı” mümkün kılıyor.

Blockchain teknolojisi bozulmaz. Üzerinde ölümsüzleştirilen her şey hayatta kalır ve politik keyfilik ile emprenye edilir. Böylece NFT’ler, savaş olaylarını belgeleyen yozlaşmaz çağdaş tanıklar haline gelirler. Sonuç olarak, “bunlar sadece NFT değil… gerçekler, manipülasyona meydan okuyan gerçekler” diyor Lucas. Ve Carmelo ekliyor: “Tarih yazmanın tamamen yeni bir yolunun başlangıcında olduğumuza inanıyorum”.
İlk üç NFT şu anda satılık. Ancak proje devam edecek, diyor Carmelo: “Gerektiği sürece burada devam edeceğiz ve “Özgürlük Mesajını” blok zincirine taşıyacağız”. Taahhüt edilen reklam öğeleri, ilgileniyorlarsa doğrudan NIFTEE ile iletişime geçebilir. Tek şart: Tüm alıntılar “iki bağımsız kaynak tarafından doğrulanabilir olmalı ve İngilizce veya Ukraynaca olmalıdır”. Diğeri: “Ayrıca Putin’e yer vermek istemiyoruz, bu yüzden eserler de onun suretinden arındırılmalı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin son 24 saatte 3 bin dolara yakın düştü: 55 bin dolar seviyesinde seyrediyor

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda düşüşler devam ederken, yatırımcılar düşüşün nedenleri ve etkileri üzerinde büyük endişe taşıyor. Kripto paralarda neden düşüş yaşanıyor? Solana (SOL) tarafında, stablecoin...

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Popüler Haberler