Ana SayfaKripto Para MadenciliğiTexas Bitcoin madencileri vergi indirimi istiyor

Texas Bitcoin madencileri vergi indirimi istiyor

Teksas bir maden kalesi haline geldi. Madenciler için vergi indirimleri, konumu daha da çekici hale getirmeyi amaçlıyor.

  • Petrol üretimi yan ürün olarak gaz üretir. Tipik olarak, bu gaz yakılır, çünkü onu atmosfere bırakmak, yakmaktan bile daha kirleticidir.
  • Upstream Data gibi şirketler, BTC madenciliği yapmak için aksi takdirde boşa harcanan gazın enerji potansiyelinden yararlanıyor.
  • Bir madencilik derneği olan Texas Blockchain Council, Lone Star Eyaletine daha fazla madenciyi çekmek için sözde parlama gazı satışı için eyaletten vergi indirimleri talep ediyor.
  • Lobiciler, Wyoming’in örneğine dayanan yasal bir metin önerdiler. Atık gaz satışı için zaten vergi indirimleri var.
  • Texas, Bitcoin madenciliği için yeni Eldorado olarak kabul ediliyor. Vali Greg Abbot tarafından yönetilen eyaletteki düzenleme son derece kripto dostudur, bu nedenle Teksas’ta giderek daha fazla madenci Bitcoin için kazıyor  ve neredeyse tamamen yenilenebilir enerji ile.

Kripto camiasında yaşanan madencilik faaliyetleri Çin’in geçtiğimiz yıl başlattığı yasaklarla başladı. Daha sonrasında yaşanan gerilim işin tamamen yasaklanmasına kadar uzandı. Bu yasaklarla birlikte Çin ve Asya pazarındaki madenciler ya madencilik cihazlarını satışa çıkardı ve yoğun satış baskısı ile ederinden çok daha ucuza sattı ya da ABD’nin Texas gibi eyaletlerinde gerçekleşen vergi indirimleri ile birlikte ilgiyi bu bölgelere çekmeye çalışıldı. Şimdilerde ise hâlâ Texas’a olan ilgi yetersiz bulunmuş olacak ki adeta madenci aranıyor ilanı gibi indirimler ile kripto para madencilerini bölgeye çekmek için çalışmalar devam ediliyor.

Kripto para madenciliğine karşı olmasının en büyük sebeplerinden birisi elektrik tüketimi ve sonucunda yaşanacak olan iklim sorunları. ABD’nin Texas eyaletinde ise bu sorunun ortadan kaldırabilecek enerjiye sahip olduklarını, enerjiyi diğer bölgelere nazaran daha ucuza verebilecekleri dile getirildi. Enerjinin yenilenebilir olması ise diğer bölgelere göre daha ucuz olmasının kaynağı olarak görülüyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler