Ana SayfaEkonomiSuudi prensten Elon Musk'a red: Twitter için fiyat düşük

Suudi prensten Elon Musk’a red: Twitter için fiyat düşük

Coin Total Market – Özel Haber

Elon Musk sosyal medya platformu Twitter’dan hatırı sayılır bir seviyede hisse aldıktan sonra şimdi de tüm Twitter hisselerini almak için kolları sıvadı.

Elon Musk'ın Twitter teklifi,

Geçtiğimiz günlerde Twitter paylarından yaklaşık 3 milyar dolarlık hisse alarak en büyük paydaş olduğunu duyurduğumuz Elon Musk, şimdi de Twitter’ın tamamını satın almak istediğini duyurdu. Twitter hisseleri şu an ortalama 45 dolar civarında işlem görürken, Elon Musk, 54.20 dolar seviyesinden tüm twitter hisselerini satın almak istediğini duyurmasının ardından sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Elon Musk’ın, Twitter’ı alma talebine karşılık olarak birçok kişiden yanıt gelirken aralarında en çok dikkat çekeni ise ise Suudi Prens Alwaleed Talal‘dan geldi.

Suudi-Prens

Suudi Prens Talal, Twitter’ın hissedarlarından biri olarak Musk’ın teklif ettiği fiyatı düşük bulduğunu şu sözlerle açıkladı: 54.20 dolarlık teklifin, büyüme beklentileri göz önüne alındığında Twitter’ın gerçek değerine yaklaştığına inanmıyorum. Twitter’ın en büyük ve uzun vadeli hissedarlarından biri olarak Elon Musk’ın yaptığı bu teklifi reddediyorum.

Elon Musk’tan Alwaleed Talal’ın Twitter çıkışını ‘ilginç’ buldu

Elon Musk ise Talal’ın bu açıklamasını ilginç olarak niteledi ve iki soru sordu. Musk, “İlginç. İzin verirseniz sadece iki sorum var. Twitter’ın ne kadarı doğrudan ve dolaylı olarak Kingdom Holding’in elinde? Kingdom Holding’in gazetecilerin ifade özgürlüğü konusundaki görüşleri nelerdir?” şeklinde karşılık verdi. Talal henüz Musk’ın sorularına yanıt vermedi.

Suudi Prens Talal ve Kingdom Holding, Twitter‘a ilk olarak 2011’de 300 milyon dolar yatırım yaptı. 2015 yılında da ilave hisse alımı yaparak hissesini yüzde 5’e yaklaşan orana çıkarmıştı.

Elon Musk Twitter’ı neden satın almak istiyor?

Elon Musk, “Twitter’a yatırım yaptım çünkü şirketin dünya genelinde ifade özgürlüğünü sağlayacak bir platform olma potansiyeline inanıyorum. İfade özgürlüğünün işleyen bir demokrasi için toplumsal bir gereklilik olduğuna inanıyorum. Yine de yatırım yaptığımdan beri şirketin (Twitter) halihazırdaki durumuyla bu toplumsal gereklilik görevini yerine getiremeyeceğini fark ettim. Twitter’ın özel bir şirket olması gerekiyor” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin son 24 saatte 3 bin dolara yakın düştü: 55 bin dolar seviyesinde seyrediyor

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda düşüşler devam ederken, yatırımcılar düşüşün nedenleri ve etkileri üzerinde büyük endişe taşıyor. Kripto paralarda neden düşüş yaşanıyor? Solana (SOL) tarafında, stablecoin...

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Popüler Haberler