Ana SayfaKripto ParaETH'de Proof of Stake'e geçiş ertelendi!

ETH’de Proof of Stake’e geçiş ertelendi!

Ethereum geliştiricileri muhtemelen Haziran ayı için kabaca açıklanan Proof of Stake’e geçişe devam edemeyecekler. 

  • Ethereum’da uzun zamandır beklenen fikir birliği değişikliği muhtemelen birkaç ay daha ertelenmesine karar verildi.
  • Başlangıçta, The Merge, mevcut Ethereum Blockchain’in Proof-of-Stake tabanlı Beacon Chain ile birleşmesi kabaca Haziran 2022 için planlanmıştı.
  • Ethereum geliştiricisi Tim Beiko’nun sosyal medya platformu Twitter’da bir tweet dizisi ile duyurduğu üzere söz konusu tarih ertelenecek.
  • Beiko söz konusu twette “Haziran’da olmayacak, ama muhtemelen daha sonraki aylarda bu yapının tamamlanmasını bekliyoruz. Henüz kesin bir tarih yok, ancak kesinlikle PoW’nin Ethereum’daki son bölümündeyiz.” dedi.
  • Önceki Proof-of-Work sürecinden Proof-of-Stake’e geçerek, DeFi en iyi köpeği önceki enerji gereksinimlerinin tahmini yüzde 99,9’unu kurtarıyor.

Ethereum’un PoW’e geçiş haberleri ile birlikte ETH coin fiyatları hızlıca yükseliş göstermişti. Hatta piyasanın düşmesine karşılık ETH fiyatları yaklaşık 24 saat boyunca piyasa ile pozitif ayrışmış tüm piyasa düşüş gösterirken Ethereum düşmenin aksine yüzde 3.5 oranında yükseliş göstermişti. Bugün açıklanan ertelenme haberinden ise görece negatif etkilendi. Haber akışı ile birlikte bir düşüş gerçekleşip gerçekleşmediğine dair net bir fikir üretilememesinin sebebi ise tüm kripto piyasasının değer kaybetmesinden kaynaklanıyor.

ETH coin, haberin yapıldığı saatlerde yüzde 3.22 değer kaybederek 3017 dolar seviyesinde işleme konu olmaya devam ediyor. Tüm piyasa incelendiğinde ise Bitcoin yüzde 2.78 değer kaybetti. ADA coin yüzde 4, XRP ise değer kaybetmediği gözlemleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler