Site icon Coin Port

Manipülatör denilen Elon Musk, Insider Trading suçlamasıyla karşı karşıya

elon musk 1

elon-musk-1

Milyarder isim ElonMusk, kripto para birimlerine yönelik yaptığı hamleler nedeniyle insider trading suçlamasıyla karşı karşıya.

Elon Musk’ın başı kripto sektörüyle dertte! Milyarder isim, özellikle Twitter üzerinden yaptığı kripto paylaşımlarıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Bir dönem Dogeceoin ile ilgili paylaşımlar ve konuşmalar gerçekleştiren Musk, DOGE fiyatının yükselişinde pay sahibi olmuştu. Hatta Musk, oğlu için DOGE aldığını da itiraf etmişti.

Tüm bu süreçlerden sonra DOGE üzerinden manipülasyon yaptığı gerekçesiyle davalık olan Musk, şimdi genel kripto üzerinden içerden bilgi ticareti yaptığına yönelik suçlamayla gündeme geldi.

Elon Musk, Kripto Manipülatörü mü?

Elon Musk, kripto yatırımcılarının radarına girmiş durumda. Birçok kripto yatırımcısı, Musk‘ın manipülasyonlarıyla kripto ticareti yaptığından şüpheleniyor.

Geçtiğimiz günlerde, Twitter’ın Dogecoin figürünü platformda kullanması kripto topluluğunda şok etkisi yaratmıştı. Herkes Twitter ve DOGE ilişkisi beklerken, bunun basit bir şey olduğu ve bir hafta sonra kaldırıldığı görüldü. Tüm bunlar, DOGE yatırımcılarını öfkelendirmeye yetti.

Bir grup DOGE yatırımcısı, Musk’ın özellikle Twitter olayında içeriden bilgi ticareti yaptığını aktardı. Yatırımcılar, Manhattan federal mahkemesine Musk hakkında başvuruda bulundular.

Ayrıca Musk, daha önce de bir grup yatırımcı tarafından dava edilmişti. Bu yatırımcıların açtığı dava da DOGE ile ilgiliydi. Ancak günümüzdeki suçlamalar, genel olarak Musk’ın kripto ticaretinde içerden bilgiyle hareket ettiğine yönelik oluyor. Yapılan dosyalamada, Musk’ın kasıtlı olarak kripto paylaşımlarında bulunduğu ve bu paylaşımlar ile birlikte milyonlarca dolar kazandığı ifade ediliyor.

Exit mobile version