Ana SayfaKripto ParaCFTC, kripto piyasaların risklerini yakından inceliyor

CFTC, kripto piyasaların risklerini yakından inceliyor

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), risk yönetimi kurallarının gözden geçirilmesi gerektiğini belirtti.

Kripto düzenlemeleri yoğun gündem haline gelirken, düzenleyicilerin öneri ve yaptırımları da devam ediyor. Özellikle SEC ve CFTC, kripto üzerindeki baskılarıyla tartışmaların odak noktası haline geldi.

Kripto tarafında yoğun bir baskı oluşturan CFTC, yapay zeka ve kripto gibi gelişen teknolojilerin ışığında risk kurallarının gözden geçirilmesini önerdi. CFTC Komisyon Üyesi ChristyGoldsmithRomero, teknolojik ilerlemenin riskleri de tetiklediğini aktardı.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), risk kurallarının değiştirilmesi amacıyla bir teklif yayımladı. Komisyon Üyesi ChristyGoldsmithRomero, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Romero, yapılacak olası değişiklikler karşısında, firmaların kriptooynaklığı ve müşterilerindijitalvarlık risklerine karşı hazırlanması gerektiğini belirtti. Ayrıca Romero, dijital varlıkların genişlemesiyle birlikte, yapay zeka ve bulut hizmetleri gibi alanlarda da risklerin ortaya çıkabileceğini söyledi.

Özellikle kripto tarafında uyguladığı politika ile tartışmaların merkezinde yer alan CFTC, şimdilerde risk yönetimini ele almaya çalışıyor. Bu konuda çalışmalar yapan düzenleyici, önerilen kuralların 60 gün boyunca kamuoyundan yorumlanacağını iletti.

Diğer taraftan Romero, “Bu teknolojik ilerlemeler, beraberindeki risklerle birlikte, komisyonun risk yönetimi gereksinimlerimiz de dahil olmak üzere düzenleyici gözetimimizi yeniden gözden geçirmesini gerektiriyor”dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler