Ana SayfaKripto ParaBitcoin madencilik şirketi Marathon Digital, geçen ay 35 milyon dolarlık BTC üretti

Bitcoin madencilik şirketi Marathon Digital, geçen ay 35 milyon dolarlık BTC üretti

Bitcoin madencilik şirketi Marathon Digital, geçtiğimiz ay 35 milyon dolarlık BTC üretti.

Kripto para piyasasının toparlanmaya başlaması ve Bitcoin ağında yaşanan aktivite artışı, Bitcoin madencilik gelirlerini de olumlu ölçüde etkiledi. Özellikle Bitcoin Ordinals, madencilerin yüzünü güldürmeyi başardı.

Geçtiğimiz yıla göre artış gösteren Bitcoin madencilik geliri, şirketleri de zorlu süreçlerden çıkardı. ABD’nin en büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden birisi olan MarathonDigital, geçtiğimiz ay rekor seviyede BTC çıkardı.

Marathon Digital, Mayıs Ayında 1.245 BTC Üretti

Bitcoin madencilik şirketi MarathonDigital, geçtiğimiz ay, bir önceki aya göre yüzde 77 daha fazla BTC üretti. Şirket, mayıs ayında 1.245 BTC çıkardı. Bu BTC’lerin ortalama değeri yaklaşık 35 milyon dolar civarında.

Marathon Digital CEO’su Fred Thiel, durum değerlendirmesinde bulundu. Thiel, şunları söyledi;

Artan üretim, artan hash oranından ve geçen ay kazandığımız toplam Bitcoin’in yaklaşık yüzde 11,8’ini oluşturan işlem ücretlerindeki önemli artıştan kaynaklanıyordu. Sıralamaların ortaya çıkması, mayıs ayında işlem ücretlerini önemli ölçüde artırdı ve bu ücretler, bazı durumlarda 6,25 BTC’lik blok ödülünü aşacak kadar yüksekti.

Şirket tarafından paylaşılan bilanço raporuna göre, Marathon’un ortalama günlük üretimi mayıs ayında 40.2 BTC oldu. ABD’li şirket, önceki aya göre günlük üretimini yüzde 72 oranında artırdı.

Geçtiğimiz ay, Marathon‘un yaklaşık 5.500 Bitcoin madencisine yeni enerji tahsis edildi. Ayrıca Marathon, Bitcoin Core geliştiricilerini desteklemek amacıyla finansal hamlelerine devam etti.

Madencilik sektöründe istikrarlı bir şekilde ivme kazanan Marathon‘un hisse değeri, bugün NASDAQ‘ta yüzde 2 yükselişle işlem görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler