Ana SayfaEkonomiElon Musk Twitter yönetim kuruluna girecek mi?

Elon Musk Twitter yönetim kuruluna girecek mi?

Beklentilerin aksine Elon Musk, Twitter’da yönetim kurulu üyesi olmayacak. Bununla birlikte, şirketin gidişatını etkileyebilecek.

  • Elon Musk’ın 2,4 milyar ABD doları yatırım hacmiyle en büyük Twitter hissedarı olduğu haberi geçtiğimiz hafta herkesi şaşırtan ve kripto para piyasalarını ise yükselten bir haber oldu.
  • Şu ana kadar dünyanın en zengin insanının şirketin yönetim kurulunda yer alacağı söylentileri vardı. Bu artık masadan kalkan bir ihtimal olarak karşımıza çıktı.
  • “Elon’un Yönetim Kurulu’na atanması resmi olarak 9 Nisan’da açıklanacaktı. Resmi atamalar yürürlüğe girdi, ancak Elon aynı sabah yönetim kuruluna katılmayacağını duyurdu. Twitter CEO’su Parag Agrawal bir tweet atarak ”Bence bu en iyisi” diye yorumladı.
  • Yine de Agrawal, Tesla patronundan bilgi almayı dört gözle beklediğini söylüyor. Gerçekten ne kadar sabırsızlıkla beklediği ise belirsizliğini koruyor.
  • Sonuç olarak, Musk’ın Twitter’ın en büyük hissedarı statüsü siyasi bir meseledir. Elon Musk artık kesinlikle şirketin gidişatını etkileyebilir. Örneğin hafta sonu, Twitter’ın premium hizmeti Twitter Blue için bir Doge ödeme seçeneği sundu.

Doge yatırımcılarının bu durumdan çok hoşnut olacağı konusunda neredeyse herkes hem fikir olarak karşımıza çıkıyor. Bunun dışında Elon Musk Doge yatırımcılarını mutlu etmeye devam edecek içerikler paylaşmayı artık daha özgür şekilde gerçekleştirebilecek.  Daha önce yaptığı paylaşımlar ile birlikte hem Tesla hisselerinde yüksek volatilite yaşanmış ve Tesla CEO’su ciddi cezalar almıştı. Öyle ki Tesla hakkında yönlendirici tweet atması da tamamen yasaklanmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler