Ana SayfaEkonomiBlockchain Federal Derneği yeniden gruplanmak istiyor

Blockchain Federal Derneği yeniden gruplanmak istiyor

30 Mart Çarşamba günü, federal blok temelde yeniden konumlandırılacak. Hedef kulağa iddialı geliyor: Dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) açısından gelecekte bir yer olmalı.

Blockchain teknolojisi şüphesiz 21. yüzyılın en önemli teknolojilerinden biridir. Finans sektöründeki muazzam potansiyele ek olarak, her şeyden önce güven oluşturan aracıların yerini almaya ve iş süreçlerini otomatikleştirmeye yardımcı olabilir. Blok zinciri teknolojisinin kullanım durumu kripto para birimlerinin çok ötesine geçtiğinden, ülkelerin bu alanda teknoloji egemenliği elde etmesi de önemlidir.

Federal blok: yeni bir yüzle eski dernek

Gelecekte blok zinciri politikasını aktif olarak şekillendirmeye yardımcı olmak için, Blockchain Federal Birliği da bu hafta yeniden oluşturulacak. Bundesblock, 29 Haziran 2017’den beri Almanya’daki blockchain ekosistemini destekleyen kar amacı gütmeyen bir dernektir. Üyeleriyle birlikte, teknolojinin sosyal ve yasal kabulünü ilerletmek ve böylece Almanya’daki blok zinciri ekosistemini güçlendirmek istiyorlar.

Ancak son birkaç ayda dernek çevresinde ortalık sakinleşti. Aralık 2021’de derneğe yeni bir soluk getirmek için derneği yeniden düzenlemek için bir görev gücü kuruldu. Derneğin misyonu ise çok açık: Gelecekte aktif siyasi ivme sağlamaya devam etmek için federal blok temelden reforme edilmeli ve profesyonelleştirilmelidir.

Aschkan Allahgholi, blockchain teknolojisinin bir iş yeri olarak Almanya için ne kadar önemli olduğunu da biliyor. Fizik doktoru ve Hanseatic Blockchain Institute eV’nin konuşmacısı, Aralık 2021’den bu yana federal bloğun yeniden düzenlenmesiyle ilgilenen görev gücünün bir parçası. BTC-ECHO ile yaptığı röportajda Allahgholi, Almanya’da blockchain endüstrisinin güçlü bir temsilcisinin ne kadar önemli olduğunu vurguluyor.

Alman kripto topluluğu için sözcü olarak Bundesblock

30 Mart Çarşamba günü, diğer şeylerin yanı sıra, görev gücünün sonuçlarının sunulacağı ve yeni bir yönetim kurulunun seçileceği bir genel kurul yapılacak. Görev gücünün şu anda yedi üyesi var, Dr. Aschkan Allahgholi, Philipp Hartmannsgruber, Daniel Heinen, Marlene Marz, Oliver Naegele, Dr. Anja Raden ve Moritz Schildt.

Mükemmel eğitim politikası ve düzenleyici çerçevesi nedeniyle Almanya, konu blok zinciri söz konusu olduğunda birinci ligde oynayabilmek için en uygun koşulları sunuyor. Bunun kör siyasi aktivizm tarafından tehlikeye atılmaması için, güçlü bir irtibat kişisi ve geliştirici topluluğunun temsilcisi her zamankinden daha önemlidir. 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin son 24 saatte 3 bin dolara yakın düştü: 55 bin dolar seviyesinde seyrediyor

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda düşüşler devam ederken, yatırımcılar düşüşün nedenleri ve etkileri üzerinde büyük endişe taşıyor. Kripto paralarda neden düşüş yaşanıyor? Solana (SOL) tarafında, stablecoin...

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Popüler Haberler