Ana SayfaKripto ParaHackerlar, Axie Infinity'nin Ronin ağından 600 milyon dolardan fazla çaldı

Hackerlar, Axie Infinity’nin Ronin ağından 600 milyon dolardan fazla çaldı

Bu şimdiye kadar DeFi tarihindeki en büyük hacker saldırısı mıydı? Axie Infinity’nin Ronin Network’ü 600 milyon doların üzerinde gönüllü olarak serbest bırakıldı.

  • 23 Mart’ta, blok zinciri oyunu Axie Infinity’nin üzerinde bulunduğu Ethereum ölçeklendirme çözümü Ronin (RON), 600 milyon dolarlık bir hackin kurbanı oldu. Bu, Ronin’in dün yazdığı bir blog gönderisinden ortaya çıkıyor.
  • Ronin, ağır kaybı 173.600 Ether ve 25.5 milyon USDC’ye koydu. Buna göre, istismarın eşdeğer değeri şu anda 616 milyon ABD doları civarında.
  • Etkilenenler, blockchain oyunu Axie Infinity, Sky Mavis’in arkasındaki Vietnamlı geliştirici grubundan Ronin’deki doğrulayıcı düğümleri.
  • Açıklamada, “Tüm fonların geri alınmasını veya geri ödenmesini sağlamak için kolluk kuvvetleri, adli kriptograflar ve yatırımcılarımızla birlikte çalışıyoruz.” “Ronin’deki tüm AXS, RON ve SLP şu anda güvende”.

Bu açıklamalar her ne kadar güvende olduğunu söylese bile yatırımcıların Ronin’den nasıl kaçtığını görmek istemezsiniz. Dünden bu yana haber akışı ile birlikte yüzde 25’den daha fazla değer kaybeden Ronin, tekrardan toparlanmak için çok fazla zamana ihtiyacı var. Tüm bu olayların çözülmesinin yatırımcıların güven algılarını hemen düzeltmeyeceği ise aşikar. Yatırımcıların güvenini tekrar kazanmanın bir çok yolu var fakat sürecin neleri götüreceğini hep birlikte göreceğiz.

Axie Infinity neden şimdi sadece patlama yaşıyor?

Axie Infinity üç yıldır piyasada ve oyunu çevreleyen hype daha yeni başladı. Axie’nin popülaritesindeki ani artışın bir nedeni, Mayıs ayında piyasaya sürülen Ethereum ölçeklendirme çözümü Ronin olabilir. Ronin, ilk kez insanların Axie Infinity oynamasını mümkün kıldı. Sonuç olarak, AXS oranı gibi kullanıcı sayıları da patladı. Fakat yaşanan bu hackleme olayları yüzünden büyük değer kaybını nasıl atlatacaklar ya da atlatabilecekler mi? Bekleyip göreceğiz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin son 24 saatte 3 bin dolara yakın düştü: 55 bin dolar seviyesinde seyrediyor

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda düşüşler devam ederken, yatırımcılar düşüşün nedenleri ve etkileri üzerinde büyük endişe taşıyor. Kripto paralarda neden düşüş yaşanıyor? Solana (SOL) tarafında, stablecoin...

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Popüler Haberler