Ana SayfaKripto ParaWanda Nara namıyla 131 Ethereum Topladı, Nara uyardı!

Wanda Nara namıyla 131 Ethereum Topladı, Nara uyardı!

Wanda Nara‘nın ismini kullanan bir kripto dolandırıcısı, yatırımcılardan 242 bin dolara yakın para topladı. Nara'dan uyarı geldi.

Kripto para birimlerine yönelik artan ilgi, dolandırıcıların da iştahlanmasına yol açıyor. Sektör hakkında bilgisi olmayan yatırımcıları avlayan dolandırıcılar, milyonlarca dolarlık vurgunlara imza atıyor.

Kripto fenomeni ZachXBT, yeni bir dolandırıcılık vakasının gerçekleştiğini duyurdu. ZachXBT’ye göre, Wanda Nara’nın imajını kullanan bir Twitter hesabı, yatırımcılardan 131 ETH (249bindolar) topladı.

Wanda Nara’dan Uyarı Geldi

ZachXBT, Türkiye’de de tanınan model WandaNara‘nın imajının kripto dolandırıcılığına karıştığını bildirdi. Galatasaray’da futbol kariyerini sürdüren Icardi ile ilişkisi bulunan WandaNara, tartışmaların ortasında uyarı tweet’i attı.

Twitter’da sarı tikli bir hesap, kullanıcı adını WandaNaraCrypto yaptı. Hemen ardından harekete geçen hesap, kripto para oluşturduğunu ve yatırımcıların kişisel cüzdanına para göndermesi gerektiğini belirtti.

ZachXBT‘ye göre, yatırımcılar bu hesabın Wanda Nara ile ilişkili olduğunu düşündü ve 249 bin dolarlık ETH gönderdi. Daha sonra hesap kullanıcı adını değiştirdi ve suçlamaları reddetmeye başladı.

Olayın üzerine giden Twitter kullanıcıları, hesabın daha önce başka kripto projelerine yönelik paylaşımlar yaptığını keşfetti. Wanda Nara imajıyla başlayan ve daha sonra farklı bir isme geçen proje, daha önce de benzer çalışmalarda bulunmuş. Kullanıcı adını değiştiren ve paylaşımlarına devam eden hesap, olayı ortaya çıkartan ZachXBT‘ye sataştı.

Tüm bu tartışmalar sürerken, Wanda Nara‘dan da bir tweet geldi. Ünlü model, Twitter’da başka herhangi bir hesabı olmadığını ve tek hesabının wanditanara olduğunu aktardı. Nara, adının başka hesaplarda kullanıldığını görenlerin şikayet etmeleri gerektiğini söyledi.

Ayrıca kripto projesinin sahibi, ortaya çıkan durumdan dolayı üzgün olduğunu ve yatırımcılardan gelen varlıkların geri iade edileceğini aktardı. Ethereum ağ kayıtlarına bakıldığında, projenin kullanıcı cüzdanlarına iade yapmaya başladığı görülebiliyor. ZachXBT‘nin olayı duyurması, projenin geri adım atmasına yol açmış gibi görünüyor. Wanda Nara olayını iadelerle ve özür dileyerek temizlemek isteyen proje sahibi, geri iadelerin ardından projeyi Viraladıylabaşlatacağını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler