Ana SayfaKripto ParaTemasek: FTX Yatırımı Hayal Kırıklığına Uğrattı

Temasek: FTX Yatırımı Hayal Kırıklığına Uğrattı

Yaklaşık 300 milyar dolar değerinde varlığı yöneten Temasek, FTX’in iflas etmesinin ardından bozulan FTX yatırımından sorumlu personelin maaşını kesti.

Temasek’in 29 Mayıs günü yaptığı açıklamaya göre, bağımsız bir ekip yatırımla ilgili bir iç inceleme gerçekleştirdi ve yatırım ekibi tarafından herhangi bir suistimal olmamasına rağmen, ekip ve üst yönetim toplu sorumluluk aldı ve maaşlarında kesintiyi kabul etti. Ancak kesilecek olan miktar ile ilgili herhangi bir ayrıntıya yer verilmedi.

Temasek, FTX ve FTX U.S’e 275 milyon dolar değerinde yatırım yapmış ve Sam Bankman-Fried’ın şirketi iflas ettirmesinin ardından tüm yatırımlarını sıfıra indirmişti. Temasek, yatırımlarının bir parçası olarak FTX International’da yüzde 1 ve FTX U.S’de yüzde 1.5 hisse almıştı.

Temasek, geçen yıl yaptığı açıklamada FTX ile ilgili kapsamlı bir durum tespit süreci için yaklaşık sekiz ay harcadığını ve yatırımının sonucundan dolayı hayal kırıklığı uğradını belirtti. Singapur devletine ait olan yatırım şirketi, FTX ile ilgili olarak, hileli davranışların söz konusu olduğunu belirtti.

ABD federal savcıları, Bankman-Fried’ın FTX müşteri fonlarını Alameda Research’ü desteklemek için kullanmakla suçladı. Bankman-Fried tüm suçlamaları reddetti ve Ekim ayında yargılanmayı bekliyor. Bankman-Fried’ın suçlu bulunması halinde hayatınının geri kalanını hapiste geçirme ihtimali bulunuyor.

Bankman-Fried’ın yakın çevresinden Nishad Singh, Gary Wang ve Caroline Ellison şimdiden suçlarını kabul ettiler ve mahkemede Bankman-Fried’ın aleyhinde ifade vermeleri bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler