Ana SayfaKripto ParaWalmart, McDonald’s, Starbucks gibi ABD'li perakende devleri Lightning ile Bitcoin ödemesi kabul...

Walmart, McDonald’s, Starbucks gibi ABD’li perakende devleri Lightning ile Bitcoin ödemesi kabul edecek

Ödeme işlemcisi Strike, çevrimiçi mağaza hizmeti Shopify’ı entegre ederek Lightning Network’te toplu kabulün yolunu açıyor. Yakında tüm alışverişlerimizi Bitcoin ile mi ödeyeceğiz?

  • Ödeme işlemcisi Strike CEO’su Jack Mallers, dün 7 Nisan’da Bitcoin 2022 konferansında Shopify tüccarlarının Bitcoin Lightning Network’ü kullanabileceklerini duyurdu.
  • Bu, Shopify kullanan tüm perakendecilerin BTC ile ödeme kabul etmesine olanak tanıyabilir. Ancak, basın açıklamasına göre bunlar işlemin bir parçası olarak ABD doları ile değiştirilecek. Shopify, 175’ten fazla farklı ülkede yaklaşık 1,7 milyon satıcıya sahip. Bu alanı müşteri kontrole bırakması kripto paralara karşı olan kişiler için opsiyonel bırakılmıştır.
  • Mallers konferansta, “Shopify kullanan herhangi bir çevrimiçi satıcı, 1949 Boomer ağı olmadan ödemeleri kabul edebilir, bunları anında nakit olarak, aracı olmadan ve %3 ücret ödemeden alabilir” dedi.
  • Ayrıca Strike’ın dünyanın en büyük satış noktası sağlayıcısı NCR ve ödeme hizmeti Blackhawk ile ortaklığa girdiği söyleniyor. Mallers’a göre McDonald’s ve Walmart da dahil olmak üzere bir dizi perakendeci artık Lightning Network’ü kullanabilir.
  • Bitcoin’de saniyeler içinde ve ucuza ödeme yapmak için ikinci katman çözümü şu anda bir kabul dalgasının tadını çıkarıyor: Kripto borsası Kraken, Lightning Network’ü daha yeni uygulamaya koydu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler