Ana SayfaKripto ParaVkontakte'tan Blockchain ve NFT’ler İçin Destek

Vkontakte’tan Blockchain ve NFT’ler İçin Destek

Rusya’nın en büyük sosyal medya ağı Vkontakte, blockchain ve NFT’ler için destek sunacağını duyurdu.

VKontakte’nin (VK) direktörü Alexander Tobol, kısa bir süre önce gerçekleştirdiği söyleşide sosyal medya platformunun yakında Blockchain entegrasyonu yapacağını ve NFT desteği getireceğini aktardı.

Platform, NFT’lerin Kullanımını Kolaylaştıracak

Rus sosyal medya platformu Vkontakte direktörü Tobol, platformun blockchain teknolojisini ve NFT’leri kullanmayı planladığını bildirdi.

Tobol, platform üzerinde NFT üreten kullanıcıların, bunu OpenSea gibi çeşitli pazar yerlerinde satışa sunabileceğini dile getirdi.

Yönetici, her ikisinin de kullanıcı tarafından oluşturulan içerikten para kazanmak ve telif haklarını korumak için bir dizi aracın parçası olacağını açıkladı.

Tobol, ayrıca kendi blok zincirlerini oluşturmayacaklarını, var olan kripto para teknolojilerinin kullanılması için yalnızca bir aracı görevi göreceklerini belirtti.

Alexander Tobol, NFT’lerle ilgili şu ifadelere yer verdi;

“Bu konudaki esas mesele içeriklerin özgün olduğuna dair güven duyulması gerektiğidir. Ancak bu içeriklere kullanıcı numaralarını eklediğinizde artık bu içeriğin sitede ya da küresel çapta özgün olduğundan emin olabilirsiniz, artık telif hakkı sizdedir. Bu durumda telif hakları birçok ülkede geçerli olacak ve dünya NFT ve blockchain etrafında birleşecek. Bu, sanatçılar için gerçekten de oldukça başarılı bir çözüm. Bence önümüzdeki yıllarda NFT’ler ile birlikte pek çok şey tamamen değişecek.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler