Ana SayfaKripto ParaÇin’de 16.000’den Fazla Metaverse Ticari Marka Başvurusu Yapıldı

Çin’de 16.000’den Fazla Metaverse Ticari Marka Başvurusu Yapıldı

Metaverse kavramı popülerlik kazanmaya devam ederken, Tencent, Xiaohongshu ve iQiyi dahil olmak üzere birçok şirket “metaverse” ile ilgili ticari markalar için başvuru yapmaya çalıştı ancak başvurular reddedildi.

Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi (CNIPA) tarafından yapılan açıklamaya göre, Çin’de “metaverse” kelimesini içeren 16.000’den fazla ticari marka başvurusunun dosyalandığı bildirildi.

Ocak ayında CNIPA, metaverse ile ilgili ticari markaların taramadan geçme olasılığının düşük olduğunu ve teknolojinin kendisinin ticari marka olarak tescil edilemeyeceğini belirtti.

China Star Market’e göre, geçen yılın sonunda metaverse kelimesini içeren 12.000 ticari marka tescil başvurusunda bulundu. Bu yıl bu rakam 16.000 oldu.

Çin Merkezli Dev Şirketlerin Başvuruları Reddedildi

Çinli teknoloji devleri, Tencent, ByteDance, NetEase ve Baidu dahil olmak üzere metaverse ticari markaları için başvuruda bulunanlar arasında yer alıyor.

CNIPA kayıtlarına göre, büyük teknoloji şirketlerinden gelen başvurular, yayın tarihi itibariyle onaylanmadı.

Çin Bankacılık ve Sigortacılık Düzenleme Komisyonu, geçtiğimiz günlerde sahte metaverse projeleri, blok zinciri oyunları, dijital gayrimenkul ve kripto para birimlerinden yararlanan yasa dışı bağış toplamaya karşı bir uyarı yayımlamıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler