Ana SayfaFintekUpvest kripto para saklama lisansı alabilir

Upvest kripto para saklama lisansı alabilir

Startup Upvest, bir kripto para saklama lisansı alabilir. Berlin merkezli şirket yakında N26’nın Bitcoin milyonlarını depolayabilir.

Kripto para sağlayıcıların sayısının artması ile birlikte piyasada en çok ihtiyaç duyulan konulardan birisi de kripto para saklama ve koruma alanlarının eksikliği olduğu yaşanan kripto soygunları ve yağmalamalarıyla birlikte ortaya çıktı. Kripto para saklama lisansı olan şirket sayısının az olması ve olanlarında yeterince güvenilirliğini ispat edememesi yatırımcıların bu alanda eksikliğinin giderilememesine neden oluyor. Bununla birlikte bir Alman firması olan Startup Upvest, yakında kripto para saklama lisansı alabileceğini duyurdu.
  • Berlin’de başlayan start-up Upvest şimdi gıpta ile bakılan kripto saklama lisanslarından biri olmak için yola çıktığını her fırsatta dile getirmeye devam ediyor.
  • Kripto saklama lisansı, şirketin ele geçirebildiği tek BaFin lisansı değil. Diğer dört lisans, örneğin, hisse senetleri ve ETF’ler için aracılık hizmetlerine hak kazanabileceğinin kanıtı olacağa benziyor.
  • Şirketin Bitcoin gibi kripto paraları kimin için tutacağı henüz belli değil. Fakat bu alanda var olan büyük bir boşluğu güvenilir Alman firması imajı ile doldurmaya niyetli.
  • N26’nın kurucusu Maximilian Tayenthal da kripto para piyasası yatırımcılarından biri.
  • N26 da bir kripto komisyoncusu üzerinde çalışıyor, bu nedenle bir iş ilişkisi kurma ihtimali çok yüksek.

Kripto para evreninde artan hacim ve piyasadaki para bolluğu artış gösterdikçe, emekleme döneminin sonlarına geldiğimizi ve artık piyasanın yava yavaş sağlam temellere oturması için gerekli şartların sağlanmaya başladığını görmek kripto para evreninin artık durdurulamaz bir büyüme sürecine girdiğini görebiliyoruz. Öyle ki kripto para piyasası ilk popüler olduğunda hızının kesilmesinin bir nedeni de güvenilir açısından kendisini tamamlayabilmiş bir sistem olmamasıdır. Merkeziyetsiz olmasından kaynaklı olarak bir hisse senedi gibi yatırımcıları güvence altına alamayışı yatırımcılar ve potansiyel yatırımcı adaylarındaki kripto para görüntüsünü bozuyordu fakat giderek artan güvenlik unsurları ve merkeziyetsizliğinden ödün veremeyişi kripto para piyasalarının büyüdüğüne ve sağlam temelleri olan bir zemine oturduğunu görmemize fayda sağlayacağa benziyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler