Ana SayfaBlok ZincirToyota ve Astar, Web3 Hackathon’unda buluşuyor

Toyota ve Astar, Web3 Hackathon’unda buluşuyor

Otomotiv devi Toyota, blockchain kullanım durumlarını ve alanlarını araştırmak amacıyla Astar (ASTR) ile ortak hareket edecek.

Kurumsal şirketlerin ve küresel devlerin blockchain girişimleri devam ediyor. Özellikle küresel ekonomide varlığını sürdüren büyük şirketler, blockchain tarafındaki hamleleriyle dikkat çekmeye başladı. Son olarak otomotiv sektörünün devlerinden Toyota, blockchain teknolojisini daha yakından incelemek ve entegre olmak amacıyla Astar tarafından düzenlenen Web3 Hackathon’una dahil oluyor.

Polkadot ekosisteminden Astar (ASTR), Web3 hackathon’unda otomotiv devi Toyota ile ortak hareket edeceklerini duyurdu.

Akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz dApp platformu Astar, Web3 hackathon’unu Twitter üzerinden takipçileriyle paylaştı. Bu paylaşımda dikkat çeken, etkinliğin Toyota tarafından desteklenmesi oldu.

Astar kurucusu Sota Watanabe, Toyota’nın bu girişime dahil olmasını şu şekilde değerlendirdi;

“Etkinlik sırasında, Toyota çalışanları için ilk PoC (Kavram Kanıtı) DAO aracını geliştirmeyi hedefliyoruz. İyi bir araç üretilirse, Toyota çalışanları Astar’daki ürünlerle günlük olarak etkileşime girecek.”

Yapılan duyuruda, bu etkinliğin Toyota’nın ilk Web3 etkinliği olduğuna da yer verildi. Küresel otomotiv devi, bu etkinlik ile birlikte blockchain teknolojisine daha çok dahil olmayı amaçlıyor.

Kripto projesi, otomotiv devi tarafından seçilecek olan kazanan projelere 100 bin dolarlık bir fon oluşturacağının taahhüdünü verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin son 24 saatte 3 bin dolara yakın düştü: 55 bin dolar seviyesinde seyrediyor

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda düşüşler devam ederken, yatırımcılar düşüşün nedenleri ve etkileri üzerinde büyük endişe taşıyor. Kripto paralarda neden düşüş yaşanıyor? Solana (SOL) tarafında, stablecoin...

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Popüler Haberler