Ana SayfaKripto ParaLitecoin son 12 yılın zirvesinde!

Litecoin son 12 yılın zirvesinde!

Litecoin, LTC-20 standardının tanıtılması ve yaklaşan halving beklentisi nedeniyle 12 yıllık tarihindeki en önemli yükselişlerinden birini sergiliyor. 

Zincir üzerindeki verilere göre, Litecoin ağındaki işlem sayısı kısa bir süre içinde yüzde 400 oranında artış yaşadı. Bu yükseliş, hızla artan sayıda kullanıcıya işaret ediyor. Bununla birlikte uygulamalar, Litecoin blok zincirini benimseyerek son dönemdeki başarısına katkıda bulunuyor.

Ağın Büyümesinde Halving’in Etkisi Bulunuyor

LTC-20 standardının benimsenmesi, varlığın büyümesindeki önemli bir rol oynadı.

Bu standart, Ethereum’daki ERC-20 standardına benzer şekilde, Litecoin ağında tokenize edilmiş varlıkların oluşturulmasını ve ihraç edilmesine imkan sağlıyor. LTC-20 token’larının ortaya çıkışı, merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamaları, NFT’ler ve diğer dijital varlıklar için yeni yollar açarak ağ kullanımında önemli bir artışa yol açtı.

Litecoin’in büyümesindeki bir diğer neden olarak yaklaşan halving etkinliğini gösterebiliriz. Litecoin’in protokolünde yer alan deflasyonist bir mekanizma olan halving, yeni blokların madenciliği için ödülleri yarıya indiren bir faaliyettir.

Litecoin’in büyümesiyle ilgili dikkat çekici bir diğer şey ise sahiplerinin dağılımıdır. Küçük-ortalama perakende yatırımcılar arzın yüzde 50’sini elinde tutarak sağlıklı bir servet dağılımına işaret etmekte ve daha dengeli ve adil bir ekosistemi teşvik etmektedir. Buna ek olarak, eski adresler dört milyon LTC tutarak Litecoin’in değer önerisine olan sadakati ve uzun vadeli inancı göstermektedir.

Şu anda, Litecoin sahiplerinin yüzde 60’ı karda ve bu da son fiyat artışının topluluğa getirdiği finansal kazançları gösteriyor. Aynı zamanda, Litecoin’in hashrate’i yüzde 25 oranında artarak ağdaki güvenlik ve madenci güveninin de arttığını gözler önüne seriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler