Ana SayfaMetaverseTFF’den Anlamlı Metaverse Hamlesi

TFF’den Anlamlı Metaverse Hamlesi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve GoArt Metaverse, deprem bölgesi ve afetten etkilenen futbol paydaşları için metaverse evreninde yeni bir proje başlattı.

Goart Metaverse platformunda inşaa edilen üç boyutlu evren, bağış seçeneklerinin yanı sıra birçok özelliği de içerisinde barındırıyor. Bu evrende, TFFmüzesi, depremanıtı, ödülalanı ve oyunkurgusu içeren bir stadyum yer alacak.

TFF ve GoArtMetaverse iş birliğiyle başlatılan oyundan elde edilecek tüm gelir, TFF’nin OmuzOmuza kampanyasına aktarılacak. Bu kampanya aracılığıyla, depremden etkilenen insanlar için konteyner kent oluşturulacak.

GoArt Metaverse ve TFF’den Anlamlı Bir Proje

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve GoArtMetaverse, şubat ayında Kahramanmaraş merkezli olarak yaşanan ve 11 ili etkileyen deprem felaketinin yaralarını sarmak amacıyla yeni bir iş birliğine imza attı.

TFF’nin başlattığı “Omuz Omuza Dayanışma ve Yardımlaşma Kampanyası” bünyesinde hayata geçirilen projeden elde edilecek gelirin tamamı depremzedeler için kullanılacak.

Proje kapsamında, ilk olarak GoArt Metaverse platformu üzerinden üç boyutlu olarak tasarlanan bir sanal alan yaratıldı. GoArt Metaverse App’i içerisinde oluşturulan bu alanda TFF Müzesi, Omuz Omuza Sahası, 6 Şubat Anıtı, çevre düzenlemesi ve penaltı oyunundan oluşan sanal alanlar yer alacak. Bu evren ve oyun kurgusu içerisinde bağış sistemi kuruldu.

Projenin detayları Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı MehmetBüyükekşi, GoartMetaverse Kurucusu ve CEO’su BurakSoylu, TFF Yönetim Kurulu üyeleri ve AtakaşHatayspor Teknik Direktörü VolkanDemirel’in de katılımlarıyla TFF RivaHasanDoğanMilliTakımlarKampveEğitimTesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında duyuruldu.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Futbolun gücünü elimizden gelen her vesileyle iyilik için kullanmalıyız.” dedi.

Omuz Omuza kampanyasında toplanan bağışlarla, 4000 konteyneri Mayıs’ın ilk yarısında ihtiyaç sahiplerine teslim etmiş olacaklarını kaydeden Büyükekşi, şunları söyledi;

“Toplamda ise 7000 konteyner hedefimiz var. Ama yeterli değil, devam etmeliyiz. Diğer taraftan, omuz omuza kampanyamız sadece bir gece ile sınırlı kalmayacak demiştik. 15 Haziran’a kadar sürdüreceğimizin sözünü vermiştik. İşte bugün de; tüm geliri kampanyamıza aktarılacak yeni bir proje ekliyoruz. Proje ortağımız GoArt firması, 2017 yılından bu yana kurgusal evrenler inşaa ediyor. Dünyanın ilk metaverse kentini Elazığ’ın tarihi yerlerinden Harput’ta kuran ve dünya çapında ödül alarak sınırları aşan bir firma. Geliştirdiği artırılmış gerçeklik platformuyla gerçek dünya ile sanal dünya arasındaki boşluğu kapatan GoArt, bugüne kadar edindiği bilgi ve tecrübeyi şimdi de depremzedelerimizin yararına kullanıyor.” 

Oyun Kurgusu Nasıl Olacak?

Metaverse evreninde kurulacak alan içerisinde bir de oyun geliştirildi. GoArtMetaverse uygulaması içinde özel olarak tasarlanan bu alana avatarları ile giren kullanıcılar stadyum, TFF müzesi, deprem anıtı ve ödül alanını sanal ortamda görebilecek. Ayrıca bu evrende gezen kullanıcı, stadyuma giriş sağlayarak penaltı atışı yaparak oyunu oynayabilecek. Oyunda başarılı şutlar elde eden kullanıcıya ‘TFF Puanı’ adı verilen puanlar verilecek. Oyun kurgusunda yer alan bu sistemde, ‘özel toplar’ adı verilen toplar üretildi. Bu topları satın alan kullanıcılar, hem bağış yaparak katkıda bulunabilecekler hem de direkt olarak ‘TFF Puanı kazanabilecekler. ‘TFF Puanı’ ödül alanında sergilenen formalar, maç bileti ve çeşitli deneyim ödüllerini kazanmaya hakkı sağlıyor.

Top aldıkça, oyun devam edecek

Kullanıcılara uygulamayı indirdiklerinde 10 top hakkı veriliyor. Daha sonra günde 3 tane olmak üzere ücretsiz top veriliyor, toplar bittikçe oyuna devam edebilmek için yeni top satın alınması gerekiyor. Tüm gelir ise TFF ile olan anlaşma gereği Omuz Omuza projesine aktarılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin son 24 saatte 3 bin dolara yakın düştü: 55 bin dolar seviyesinde seyrediyor

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda düşüşler devam ederken, yatırımcılar düşüşün nedenleri ve etkileri üzerinde büyük endişe taşıyor. Kripto paralarda neden düşüş yaşanıyor? Solana (SOL) tarafında, stablecoin...

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Popüler Haberler