Ana SayfaKripto ParaBitpanda ve Coinbase'den borsada işbirliği hamlesi

Bitpanda ve Coinbase’den borsada işbirliği hamlesi

Bitpanda, ABD’de listelenen borsalar ile müşterilerine dijital varlıklar sunmakla ilgilenen Avrupa bankaları arasında bir bağlantı sağlamak için Coinbase ile ortaklık kurdu. 

Ortaklık, Coinbase’in bankalara ve fintech’lere doğrudan bağlantı sağlayan bir altyapı sağlayıcısı olan Bitpanda Technology Solutions’ı kullanmasına izin verecek. Konu ile ilgili yorum yapan Bitpanda COO’su Lukas Enzersdorfer-Konrad’a göre, kripto kışı ve geçen yıl yaşanan iflaslardan varlık sınıfının itibarına verilen zarara rağmen, bankalar müşterilerine kripto sunmak istiyor.

Konrad: Bankalar, Kriptoya Olan Talebin Farkına Vardı

Enzersdorfer-Konrad, CoinDesk ile yaptığı röportajda: “Coinbase’in likidite alanı var ve saklama sistemine sahipler. Ancak, bir ortağın entegre edebileceği ve Coinbase borsasında işlem gören, satın alınan ve Coinbase Custody’de saklanan kriptoyu son müşterilerine sunabileceği tüm altyapı ara katmanına sahip değiller” ifadelerini kullandı.

Konu ile ilgili açıklamalarına devam eden Enzersdorfer-Konrad, bankaların müşterilerinin kriptoya olan ilgisinin giderek daha fazla farkına vardığını açıkladı. Konrad konuşmasının devamında: “Bankalar, ödeme işlemleriyle ilgili verileri ve müşterilerinin fonlarının ne kadarının kripto şirketlerine aktığını görebilir. Ne kadar iş kaçırdıklarını ve sürece yeterince güvenirlerse müşteri tabanlarının ne kadarının bu işi yapacağını anlıyorlar” yorumunda bulundu. Bitpanda’nın halihazırda Raiffeisenlandesbank, N26, Lydia, Plum ve Hype dahil olmak üzere bir dizi banka, neo-banka ve fintech platformuyla kripto bağlantısı bulunuyor.

Ortaklık, Coinbase’in EMA ve APAC bölgeleri için kurumsal satış başkanlığı görevini yürüten Guillaume Chatain tarafından da coşkuyla karşılandı.

Chatain, pazara ve müşterilerine uyumlu, sağlam kripto hizmetleri getirmek isteyen kurumlara ortak hizmet vermek için Bitpanda ile kurulan ortaklıktan mutluluk duyduğunu belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler