Ana SayfaKripto ParaTalebi karşılamak için yeterli Bitcoin yok

Talebi karşılamak için yeterli Bitcoin yok

Bitcoin enflasyonist şikayetlere karşı yardımcı olabilecek bir potansiyele sahip, teknik olarak ise fikir birliği ile güvenli bir zemindedir, ancak yavaş yavaş kıt hale gelmektedir.

Korumacı varlık Bitcoin: Enflasyondan korunma varlık No. 1

Bitcoin, yükselen enflasyona karşı koruma söz konusu olduğunda, kripto sahnesindeki ilk bağlantı noktası olarak kabul edilir. Ve iyi bir enflasyon korumasına sahip olmak şimdi her zamankinden daha önemli görünüyor. Enflasyon oranı Türkiye’de yıllık %61.14 olduğuna göre yıllık veriler ile kıyas yapılması durumunda Bitcoin ile TL’yi korumaya kalkıştığınızda çok büyük avantaj sağlanabilirdi.

ABD’li girişimci Ray Dalio’nun “Değişen Dünya Düzeni ile Başa Çıkma İlkeleri”nde detaylandırdığı teorilerini takip ederseniz, Bitcoin gibi varlıklar bazen gelişigüzel basılan ABD doları ve Euro’ya göre kısıtlı arzı ile avantajlıdır. Çünkü Bitcoin, merkezi olmayan bir para sistemi olarak itibari para birimlerine bir alternatifi temsil eder. Maksimum arz, kademeli olarak piyasaya sürülen 21 milyon adet ile sınırlıdır. Zamanla, tedarik giderek daha az hale gelecek ve herkes istediği zaman dolaşımda kaç Bitcoin olduğunu ve ne kadar arzın hala mevcut olduğunu kontrol edebilir.

PoS’un faydaları!

Satoshiler kamuoyunun dikkatine sunulduğundan beri, konu gündemdeki sıcaklığını korudu: Enerji tüketimi ve buna bağlı çevre üzerindeki etki. Bu, Greenpeace’in Bitcoin’in geçen hafta Kanıt Kanıtı’na (PoS) geçmesini istemesine yol açtı. Bu fikre Ripple’ın kurucu ortağı ve başkanı Chris Larsen’den destek geldi.

Bitcoin topluluğunda bu tür teklifler elbette muhalefetle karşılanıyor. Proof of Stake, Proof of Work’ten temelde farklı olduğu için, PoS, büyük paydaşlara ağda çok daha fazla güç verir, bu da eleştirilerden biri olarak karşımıza çıkar.

Talebi karşılamak için yeterli Bitcoin yok

Luna coin etrafındaki kripto projesi Terra, kendi Bitcoin rezervlerini büyük ölçüde artırmak için geçen hafta alımlara başladı. Bu, projeyi Tesla ve MicroStrategy’den sonra üçüncü en büyük hodler yaptı. CEO Do Kwon’un hedefi: Ağı korumak için BTC’ye 10 milyar dolar yatırım yapmak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler