Ana SayfaKripto Para Madenciliği19 milyonuncu Bitcoin çıkarıldı!

19 milyonuncu Bitcoin çıkarıldı!

Bugün itibariyle, 21 milyon olası Bitcoin’in 19 milyonu halihazırda dolaşıma girmenin yolunu bir şekilde buldu. Buna karşılık Bitcoin’e olan talep ise daha fazla şekilde artış gösteriyor.

  • Bugün itibariyle 19 milyon Bitcoin (BTC) dolaşımda.
  • Bu, Bitcoin’in varlığının ilk 13 yılında, şimdiye kadar var olan tüm Bitcoin’in yüzde 90,48’inin zaten çıkarıldığı anlamına geliyor.
  • 20 milyonuncu Bitcoin’in 2026 yılına kadar, ortaya çıkartılabilmesi pek de olası görünmüyor.
  • Bundan sonra arzdaki büyüme tekrar azalacak. Sıradaki milyonuncu kripto para için, Bitcoin ağınınson Bitcoin’in nihayet 2140’ta yayınlanmasına kadar 114 yıla daha ihtiyacı var.
  • Yani söylenmek istenen BTC’lerin tamamını bulmak ve dolaşıma sokmak artık çok daha zor ve genel talebi karşılamak da giderek zorlaşabilir.

Bitcoin-madenciligi

  • Bu, Bitcoin’in arzdaki azalan büyümesi ile mümkün olmaktadır. Enflasyon oranı her dört yılda bir yarıya düşer. Mayıs 2024’ten itibaren blok başına yalnızca 3.125 BTC çıkarılacak (her 10 dakikada bir).
  • Bu da giderek daha yavaş bir genişleme anlamına geliyor. Genişleme yavaşladıkça artık çıkarılan BTC’nin önemi artacak ve bunun dışında gelen taleplerinde artması doğru orantılı olması BTC fiyatlarını ve alt yapı çalışmalarını daha ilginç bir seviyeye getirmeye neden olabilir.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler