Ana SayfaKripto Para MadenciliğiSEC’ten Green United’a kripto para madenciliği suçlaması

SEC’ten Green United’a kripto para madenciliği suçlaması

SEC, Utah merkezli Green United‘ı 18 milyon dolarlık kripto para madenciliği dolandırıcılığı yönettiği suçlamasıyla dava açtı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto para sektörü üzerindeki baskısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. SEC bu sefer de Green United’ı sahte kripto para madencilik ekipmanları sattığı iddiasıyla mahkemeye verdi.

SEC, Green United’ı Sahte Kripto Ekipmanı Satmakla Suçluyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Utah merkezli şirketin 18 milyon dolar değerinde sahte kripto madencilik ekipmanı satarak federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle dava açtı.

SEC’in şikayetine göre Green United, Green Blockchain üzerinde GREEN token madenciliği yaptığı iddia edilen özel kripto madencilik makineleri sattı.

SEC Atlas Tradinge Kanca Atti

Şirket yatırımcılarına, çıkarılan GREEN tokenlerinin kamuya açık, küresel, merkezi olmayan bir elektrik şebekesini desteklediği ve bunun yanı sıra aylık yüzde 40 ila yüzde 50 gibi güzel bir getiri sağladığı söylendi. Yatırımcılara yatırımlarının başarısının, Green United tarafından kontrol edilen bir veri merkezinde uzaktan barındırılacak olan “Green Boxes”ın kontrolünü sürdürmesine bağlı olduğu da belirtildi.

Bununla birlikte, SEC’e göre, Green United’ın madencilik makineleri hiçbir zaman GREEN madenciliği yapmadı çünkü GREEN madencilik yapılabilir bir kripto varlığı değil. Ek olarak Green Blockchain de bulunmuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin son 24 saatte 3 bin dolara yakın düştü: 55 bin dolar seviyesinde seyrediyor

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda düşüşler devam ederken, yatırımcılar düşüşün nedenleri ve etkileri üzerinde büyük endişe taşıyor. Kripto paralarda neden düşüş yaşanıyor? Solana (SOL) tarafında, stablecoin...

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Popüler Haberler