Ana SayfaKripto ParaRipple (XRP), NFT sistemine giriş yapıyor

Ripple (XRP), NFT sistemine giriş yapıyor

Ripple, NFT’lerin blok zincirinde yerel olarak desteklenmesine izin verecek yeni bir güncelleme öneriyor. 

  • Bir blog gönderisine göre Ripple (XRP), yeni bir güncelleme ile değiştirilemez token olarak bilinen NFT’ler için işlevselliği hayata geçirmek istiyor.
  • Gönderi, yeni 1.9.0 XRP Defter sürümünün, “XRP defterinde yerel olarak değiştirilemez jetonları (NFT’ler) desteklemek için” protokolde bir değişiklik getirdiğini söylüyor.
  • Ancak, doğrulayıcılar henüz protokol değişikliğini oylamadı. Bunların, protokol değişikliğini yüzde 80’in üzerinde açıkça desteklemesi gerekir.
  • NFT’ler için ilk çağrı noktası tartışmalı olarak hala Ethereum blok zinciri olsa da, alternatif protokoller de aynı şeyi yapıyor. Solana (SOL) ve Polygon (MATIC) gibi blok zinciri projeleri, maliyet açısından kripto kullanıcılarını ekosistemlerine çekiyor.

Ripple tarafı yenilikler katarak kriptosferin neredeyse tamamen etrafını sarmayı hedefliyor. Örneğin serbest ticaret verilerinin aktarılması, kıtalar arası para transferi gibi konularda yatırımcılarına ve kullanıcılarına destek vermeyi hedefleyen major kripto para birimi şimdi de NFT sektörüne doğrudan bir giriş gerçekleştirmek istiyor. Bu geçiş ile birlikte yakalamak istedikleri seviye SOL ve Matic ağlarında yaşanan yükseliş ve ilgi yoğunluğu olabilir. Fakat bu piyasada yatırımcı alışkanlıklarının yeni oluştuğu düşünülecek olursa ya ilk olursunuz ya sıradan. XRP’nin bu atağı piyasa tarafından çokta olumlu karşılanmadı.

Her şeyin dışında Ripple ve SEC arasında gerilimin sürekli artış gösterdiği düşünülecek olursa yatırımcıların XRP’ye olan bakışı her zaman daha korkutucu olarak görülüyor sırf bu yüzden bile XRP’nin NFT sistemine giriş yapması piyasada hızlı hareket etmesine fayda sağlamamış olabilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler