Ana SayfaKripto ParaOnlyFans, Ukrayna'ya 1,3 Milyon ABD Doları Değerinde Ether Bağışladı

OnlyFans, Ukrayna’ya 1,3 Milyon ABD Doları Değerinde Ether Bağışladı

Dünya toplumu, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı yürüttüğü saldırganlık savaşından dehşete düşüyor. Putin’e yönelik yaptırımlar, SWIFT’den dışlama işlemleri, Ukrayna’ya silah teslimatı, ruble serbest düşüşte ve kripto sahnesinde dayanışma: güncel gelişmelere genel bir bakış.

Yetişkin platformu OnlyFans artık Ukrayna için bağış toplayan küresel olarak aktif şirketler topluluğunda bulunabilir . CoinDesk’in bildirdiği gibi, platformun UkraynaDAO’ya 500 Ether bağışladığı bildirildi. Mevcut Ether kursuna göre bu, yaklaşık 1,3 milyon ABD dolarına tekabül ediyor. Bir şirket sözcüsü CoinDesk’e verdiği demeçte, bağışın Ukrayna’ya yardım etmek için daha büyük bir çabanın parçası olduğunu söyledi.

OnlyFans’ın bağışı tesadüf değil: Şirketin çoğunluk sahibi Ukraynalı-Amerikalı Leonid Radvinsky. Kurumsal bağışa ek olarak, Radvinsky kişisel eylemde bulunmayı ve 1 milyon dolar bağışlamayı da planlıyor.

OnlyFans’ın bağışı tesadüf değil: Şirketin çoğunluk sahibi Ukraynalı-Amerikalı Leonid Radvinsky. Kurumsal bağışa ek olarak, Radvinsky kişisel eylemde bulunmayı ve 1 milyon dolar bağışlamayı da planlıyor.

AB Komisyonu: “Rusya ve Beyaz Rusya’ya yönelik yaptırımlar kripto için de geçerli”

Avrupa Birliği’nin Rusya ve Beyaz Rusya’ya yönelik son yaptırımları kripto para birimleri için de geçerli. AB Komisyonu bunu dün akşam bir basın açıklamasında söyledi. Komisyon ayrıca kripto varlıklarını “devredilebilir menkul kıymetler” olarak sınıflandırarak, kripto para birimleri kullanılarak yapılan kredilere ve kredilere bu kısıtlayıcı finansal önlemler kapsamında izin verilmediğini de sözlerine ekledi. 

Spesifik olarak, Belarus’a yönelik yaptırımlar, belirli bankaların uluslararası ödeme ağı SWIFT’den hariç tutulması anlamına geliyor. AB daha önce benzer önlemlerle Ukrayna’yı işgal ettiği için Rusya’ya yaptırım uygulamıştı. Bu arada komisyon, Rusya’ya daha fazla ihracat yasağı getirdi ve 14’ü oligark olmak üzere 160 kişiye yaptırım uyguladı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler