Ana SayfaMetaverseMetaverse'de cinselleştirilmiş şiddet: Gerçek bir deneyim...

Metaverse’de cinselleştirilmiş şiddet: Gerçek bir deneyim…

Metaverse sanal şiddet için bir kuluçka makinesi mi? Bir kullanıcı kendi deneyimini ve merkezi olmayan platformların cezai kovuşturması ve sanal saldırıların psikolojik sonuçları hakkında bir tartışma başlattı.

  • Horizon Worlds ile Mark Zuckerberg yarının sözde kripto cennetini yarattı. Ancak şimdi bir kullanıcı dijital paralel dünyada taciz edildiğini iddia ediliyor.
  • Çünkü, Metaverse tamamen sanal olarak sunulurken, dijital saldırılar da gerçek izler bırakabilir.
  • Bu arada, Zuckerberg’in merkezi ütopyasının aksine, onları yönetmek için DAO’lara dayanan başka Metaverse’ler de var. Merkezi olmayan platformlarda kolluk kuvvetleri nasıl hayat bulacak?
  • Metaverse’deki şiddetin yasal olarak nasıl sınıflandırılabileceğini ve dijital paralel dünyanın nasıl daha güvenli hale getirilebileceğinin tartışmaları artık daha yüksek sesle dile getiriliyor.
  • Sanal şiddetin ne boyutlarına ulaşabileceği ile ilgili olarak resmi bir Metaverse kanunu çıkartılması da gündemde yer alıyor.  Bu konu ile ilgili olarak yaşanan ve büyük ses getiren ikinci olay yaşandı.
  • Geçtiğimiz aylarda bir kadının farklı bir Metaverse evreninde tacize uğradığını ve hayatının en kötü dijital deneyimini yaşadığını dile getirmişti. Bunun üzerine başlayan Metaverse kanunu tartışmasının realitiye dökülmesi ise mümkün olacak mı? Süreci hep birlikte takip edeceğiz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler