Ana SayfaEkonomiKremlin'e göre Ruslar 130 milyar dolarlık kripto paraya sahip

Kremlin’e göre Ruslar 130 milyar dolarlık kripto paraya sahip

Rusların Cepleri Kripto Para Birimleriyle Dolu mu? Kremlin bu iddiasıyla Batı’yı kışkırtıyor.

 • Kremlin, Rus nüfusunun kripto para birimlerine yaklaşık 130 milyar ABD doları yatırım yaptığını bildiriyor.
 • Bu, Rusya Başbakanı Mihail Mişustin tarafından bizzat açıklandı.
 • Bu, Rusya’nın kripto varlıklarını neredeyse altın rezervleri kadar yüksek olduğunun bir bildirgesi olarak anlaşılıyor. Rusya’nın toplam altın rezervi ise 140 milyar ABD doları tutarında.
 • Kremlin’in açıklaması herhangi bir resmi kaynağa değil, “çeşitli tahminlere” dayanıyor. Açıkça Batı’ya bir provokasyon olarak algılandı.
 • Rusya Ukrayna’yı işgal ettiğinden beri, politikacılar Rusya’nın Batı’nın ekonomik yaptırımlarını atlatmak için kripto kullandığı konusunda uyarıyorlar. Bu nedenle daha katı düzenlemeler talep ediyorlar.
 • Coinbase ve Binance gibi büyük kripto borsaları, yetkililer tarafından Rus hesaplarını yasaklamaları için baskı gördü.
 • Örneğin, ECB patronu Christine Lagarde, “Kripto bir tehlikedir” dedi. Bu bile borsalar ve Rus halkına yapılan baskının öncü ataklarından biri olarak görülüyor.
 • FBI ve veri hizmeti sağlayıcısı Chainalyisis uzmanları şimdiye kadar Rusya’nın yaptırımları büyük ölçüde aşmak için kripto kullanacağı ifadesini kullanmaktan hiç çekinmedi.
 • Rusya Başbakanı geçtiğimiz günlerde kripto para birimlerinin devlet ekonomisine entegre edilmesi çağrısında bulundu.
 • Putin, gelecekte “dost devletlerden” gelen gaz ve petrol için Bitcoin ödemelerini de kabul edeceğini belirtti.
 • Ayrıca Bitcoin madenciliğini düzenlemek ve teşvik etmek istiyorlar. Rusya, ABD ve Kazakistan’ın ardından Vitcoin hash oranının küresel payında 3. sırada yer alıyor.

Bu denklemlere bakıldığı takdirde dünyada yeni ekonomik düzenin kripto paralar ve Bitcoin’le inşa edileceğini söylemek hatalı bir düşünce olmaz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler