Ana SayfaKripto ParaGrayscale, Bitcoin ETF’sine onay vermediği sürece SEC’e dava açabilir

Grayscale, Bitcoin ETF’sine onay vermediği sürece SEC’e dava açabilir

Şirket CEO’su Michael Sonnenshein, Bloomberg’e verdiği demeçte, Greyscale Investments’ın 30 milyar ABD Doları değerindeki Bitcoin güvenini borsada işlem gören bir fona (ETF) dönüştürmek için yaptığı başvurunun reddedilmesi durumunda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na dava açacağını belirtti.

SEC’in Greyscale’in başvurusunu onaylaması veya reddetmesi için son tarihi 6 Temmuz, ardından Sonnenshein “tüm seçenekler masada” dedi.

Greyscale, yasal işlem ararken, SEC’in Bitcoin türevleri destekli ETF’lere onay verdiğini ancak spot ETF başvurularını defalarca reddettiğini iddia edecek. Spot işlem gören bir ETF, dayanak varlığın fiyatını hisse senedi olarak izleyerek yatırımcılar için varlığa daha kolay erişim sağlar. Greyscale Investments, yönetimi altındaki varlıklarda yaklaşık 40 milyar ABD doları olan bir düzineden fazla fon işletiyor ve Greyscale Bitcoin Trust şu anda net varlık değerine kıyasla %20’nin üzerinde bir indirimle işlem görüyor.

Bitcoin ETF’si için yasal süreç!

Anlaşılması zor Bitcoin spot borsa yatırım fonu için verilen mücadele şaşırtıcı bir dönüşle tüm hızıyla devam ediyor.
Grayscale Investments CEO’su Michael Sonnenshein bugün Bloomberg ile yaptığı röportajda, düzenleyici kurumun Bitcoin spot ETF başvurusunu onaylamaması durumunda şirketinin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na dava açacağını söyledi. Şirketinin SEC’e karşı İdari Prosedürler Yasası davası açıp açmayacağı sorulduğunda, Sonnenshein, “Bence tüm seçenekler masada” dedi.

Halktan gelen yorum talebine cevaben insanların SEC’e ulaşmasının önemini vurgulayarak devam etti, birçok kişi bunu zaten yaptı. SEC’in, Grayscale Bitcoin Trust’ın bir Bitcoin spot borsa yatırım fonuna dönüştürülmesine izin verip vermeyeceğini belirlemek için 6 Temmuz’a kadar zamanı var. Sonnenshein, Grayscale’in “tüm kaynaklarını” o zamana kadar başvuruları onaylatmanın arkasına koyduğunu belirtti.

Röportajda, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 800.000 hesabına atıfta bulunarak GBTC fonunun büyüklüğüne vurgu yaptı. Trust, 2015’ten beri işlem görüyor ve Grayscale’in CEO’su, Trust’ın bir ETF’ye dönüştürülmek yerine, olduğu gibi kalmasının yatırımcıları riske attığını savundu. Sonnenshein, yatırımcıların “ETF sarmalayıcı” tarafından sağlanan korumalardan yararlanamadıkları için SEC’in “yatırımcıları gerçekten korumak için elinden gelen her şeyi yapmadığını” savundu.

SEC’in bir Bitcoin vadeli ETF’sini onaylamasının yanı sıra Başkan Biden’in yakın zamanda imzaladığı yürütme emrini ilerleme olarak saydı ve ayrıca Komisyonun uzun zamandır beklenen Bitcoin spot ETF’sini onaylamasının sadece bir zaman meselesi olduğunu iddia etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler