Ana SayfaKripto ParaESMA uyardı: Kripto para hizmetleri sunarken müşterileri yanıltmayın!

ESMA uyardı: Kripto para hizmetleri sunarken müşterileri yanıltmayın!

Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi (ESMA), kripto teklifleriyle tüketicileri yanıltmamaları konusunda Avrupa Birliği’ndeki firmaları uyardı.

Avrupa Birliği’nde netleşmeye başlayan kripto düzenlemeleri (MiCA), günden güne sektöre ışık tutmaya devam ediyor. Bu düzenlemeler neticesinde, otoriteler ve kuruluşlardan yeni hamleler geliyor. Kripto şirketleri Avrupa’ya akın ederken, düzenleyici kurumların tutumu dikkat çekiyor.

Son olarak ESMA, geleneksel finans ürünlerini sunmak için düzenleyici onayı alan kurumların kripto konusundaki hamleleri konusunda dikkatli olmalarını talep etti.

ESMA, Kripto Konusunda Dikkatli

Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi (ESMA), müşterilerine kripto teklifi sunan kuruluşların dikkatli olması gerektiğini belirtti.

Avrupa’nın düzenleyici bir kurumu olan ESMA, geleneksel finans ürünü sunan şirketlere gönderme yaptı. ESMA, bu şirketlerin, kripto konusunda hizmet sunarken müşterilere yanlış güvenlik duygularını yüklememesi gerektiğini söyledi.

ESMA‘nın burada dikkat ettiği şey, kripto para birimlerinin riskli varlık sınıfında olması ve yüksek volatilite ile hareket ediyor olmasından kaynaklanıyor. ESMA’ya göre, geleneksel finans ürünleriyle ilgili hizmet sunan şirketlerin, kriptohizmetisunmalarıhalinde yatırımcılarına dikkatli yanaşmaları gerekiyor.

Mevcut AvrupaBirliği kuralları, yatırım araçlarının müşterilere uygun bir şekilde sunulmasını sağlıyor. Ancak kripto henüz tam anlamıyla bu konuda netleşmiş durumda değil. MiCA‘nın da 18 ay içinde yürürlüğe girene kadar düzenleyici boşluklar bırakacağı konuşuluyor. Tüm bunlara dikkat çeken ESMA, kripto teklifiyle müşteri çekecek şirketlere uyarıda bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler