Ana SayfaKripto ParaCrypto.com FIFA sponsoru oldu

Crypto.com FIFA sponsoru oldu

Kripto borsası crypto.com, Katar’daki 2022 FIFA Dünya Kupası’na sponsor olacak. Bu, Singapur borsasındaki ilk büyük sponsorluk anlaşması değil.

  • Financial Times tarafından edinilen bilgiye göre, yakın zamanda gerçekleşecek olan FIFA Erkekler Dünya Kupası’nda crypto.com’dan çevre reklamları yer alacak.
  • Anlaşma henüz resmi olarak duyurulmadı fakat global bir turnuvada yer alan en büyük kripto reklamı olması bekleniyor. Ancak, CoinTotalMarket.com olarak  edindiğimiz kaynağımızın söylediğine göre Çarşamba günü açıklanacak.
  • Anlaşma ile kripto sektörünün ana akıma entegrasyonu önemli bir adım daha atıyor. Sonuçta, FIFA Dünya Kupası dünyanın en büyük spor etkinliklerinden birisi. Hem yapısı hem izleyici sayısı olarak dünyanın en büyük etkinliklerinden biri olan FIFA dünya kupasını 2018’de 3.2 milyar kişi izledi. Bu da dünyada neredeyse her 2 kişiden birinin izlediği anlamına geliyor.
  • Şu anda reklam sözleşmesinin, Emirlik’teki iklim koşulları nedeniyle Kasım ayına kadar başlamayacak olan Dünya Kupası zamanının ötesine geçip geçmeyeceği bilinmiyor.
  • Singapur Menkul Kıymetler Borsası bir reklam stratejisi olarak spor sponsorluğunu seçmiştir. Örneğin, Los Angeles kadın futbol kulübü Angel City Futbol Kulübü (ACFC) ile bir anlaşma yaptığını da duyurdu.

Firmanın yaptığı bu sponsorluk çalışmaları ile birlikte yatırımcıların kriptoya olan güvenilirlikleriyle birlikte asıl hedeflenen amaç, bilinirliği artırmak her ne kadar geçtiğimiz 2 yıllık süreç ile birlikte tüm dünyada popüler olsa bile kriptonun ne olduğunu, ne işe yaradığını, nasıl yatırım yapılacağını bilmeyen insan sayısı hâlâ çok fazla.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler