Ana SayfaKripto ParaCelsius’un varlıklarını satın alan USBTC, Bitcoin madenciliğinde öncü olmak istiyor

Celsius’un varlıklarını satın alan USBTC, Bitcoin madenciliğinde öncü olmak istiyor

U.S. Bitcoin Corp. (USBTC) yaptığı basın açıklamasında, iflas eden Celsius’un madencilik varlıklarını satın alma anlaşmasını imzalamasının ardından bilgi işlem gücünü 12,2 EH/s artırarak ABD’deki en önemli madencilerden biri olmak istediğini duyurdu.

Şirket, Celsius varlıklarının satılması için düzenlenen açık artırmayı kazanan Fahrenheit konsorsiyumunun bir parçası. Satın alınacak varlıklar arasında ise bir kredi portföyü, kripto varlıklar ve 121,800 madencilik makinesi yer alıyor. Madenci, alınan tüm madencilik teçhizatlarını kullanılabilir hale getirdikten sonra toplamda en az 270 bin teçhizata sahip olacağını bildiriyor. Böylece şirket, bilgi işlem gücünü Riot Platforms (RIOT), Core Scientific (CORZ) ve Marathon Digital Holdings (MARA) gibi madencilik öncülerinin saflarına yükseltebilecek.

Celsius anlaşması kapsamında USBTC, Celsius madencilik filosunun “münhasır operatörü” olmak için bir veya daha fazla işletme ve hizmet sözleşmesi imzalayacak. Aynı zamanda USBTC, Celsius madencilik filosunu yöneteceği beş yıl boyunca madencilik varlıkları için işletme giderleri hariç yıllık 15 milyon dolarlık bir yönetim ücreti alacak. Böylece madencinin belirli operasyonel gereklilikleri karşılaması koşuluyla, madenci harcamalara ek olarak 75 milyon dolar ödenek sahibi olacak.

Mahkeme dosyaları, yönetim ücretleri adı altında 20 milyon dolarlık bir başka tutarın daha Fahrenheit konsorsiyumuna verileceğini gösteriyor. Ayrıca konsorsiyum, Celsius varlıklarını barındıracak yeni şirkete ait hisse senedi teşvikleri alacak. Bununla birlikte USBTC’nin Celsius makineleri için 100 megawatt’lık bir altyapı inşa etmesi, sistem yükseltmeleri için de 240 megawatt’lık bir kapasite oluşturması gerekiyor.

Miami merkezli firma, iflaslardan doğan fırsatlardan yararlanarak son birkaç ay içinde operasyonel yeteneklerini büyük ölçüde artırmayı başardı. New York’ta tek bir alandan sorumlu olarak başlayan şirket, Eylül 2022’de iflas başvurusunda bulunan Compute North tarafından işletilen üç alanın daha kontrolünü ele geçirdi. Bunlardan ikisi enerji yatırım firması Generate Capital’e aitken, üçüncüsü USBTC ve enerji firması NextEra Energy arasında ortak yürütülüyor.

Celsius varlıklarını yönetecek olan konsorsiyumun diğer üyeleri Proof Group Capital Management, Steven Kokinos ve Ravi Kaza.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler