Ana SayfaKripto ParaBlackRock kripto piyasalarına giriyor

BlackRock kripto piyasalarına giriyor

Dünyanın en büyük servet yöneticisi BlackRock, kriptonun tadına varıyor ve bunun için derinlere iniyor.

  • Kripto şirketi Circle, 400 milyon dolarlık bir finansman turunun tamamlandığını duyurdu.
  • Finansmana katılanlar dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, Fidelity Management, Marshall Wace LLP ve Fin Capital olarak bildirildi.
  • Circle, USD Coin (USDC) stablecoin’inin en büyük ihraççısıdır.
  • USD Coin, 50 milyar dolarlık piyasa değeri olan ABD dolarına sabitlenmiş bir sabit paradır.
  • Basın açıklamasına göre, “Stratejik kurumsal yatırımına ve USDC nakit rezervlerinin birincil varlık yöneticisi rolüne ek olarak BlackRock, Circle ile daha geniş bir stratejik ortaklığa girdi.”
  •  “USDC gibi dolar dijital para birimleri küresel bir ekonomik dönüşümü yönlendiriyor ve Circle’ın teknoloji altyapısı bu dönüşümün merkezinde yer alıyor. Circle’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jeremy Allaire, bu finansman turu Circle’ın büyümesini desteklemeye devam edecek” dedi.
  • BlackRock CEO’su Laurence Douglas “Larry” Fink, yatırımcılara Mart ayı sonunda yazdığı bir mektupta dijital para birimlerinde bir yükselişten bahsetti.
  • Bu tahmininde kısmen başarılı olan Larry, devam eden süreç için yorum yapmamasına karşılık piyasada artan para miktarı yükselişin anahtarlarından biri olacağa benziyor.

Böylelikle kripto pazarına giren büyük yatırımcı sayısı giderek artış gösteriyor. Bu da kripto alanına olan ilginin giderek artış gösterdiğini zaten takip ettiğimiz bir dönemde yeni giren kurumsal firmalarla birlikte tüm kripto para piyasalarındaki işlem hacmi ve toplam paranın da artış gösterdiğini gözlemlemek mümkün. Öyle ki bu hafta içerisinde yaşanan düşüşle birlikte 2 trilyon doların altına gerileyen piyasa, yeni giriş yapacak 400 milyon dolarla birlikte tekrardan hızlı bir toparlanma dönemine giriş yapabilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler