Ana SayfaKripto ParaBitcoin ve altcoin piyasaları için analist DonAlt'tan önemli uyarı: XRP davayı kazansa...

Bitcoin ve altcoin piyasaları için analist DonAlt’tan önemli uyarı: XRP davayı kazansa bile şiddetli düşüş olabilir!

Kripto para analisti DonAlt, doğru tahminlerle adını duyurmuş popüler bir isim. Genel piyasa düşüşünün yaşandığı bu dönemde, Bitcoin (BTC) ve altcoinler için ne zaman işlem yapılacağını işaret etti ve yatırımcılara, beklentilerinin gerçekleşmesi için sakin kalmalarını önerdi. Analist, Ripple XRP ve Litecoin (LTC) hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Bitcoin’in 27 Bin 500 Doları Aşmasını Bekliyor

Anonim kripto para analisti DonAlt, TechnicalRoundup YouTube kanalında yayınladığı son piyasa yorumlama videosunda, en büyük kripto para ve altcoin‘lerde yeniden al sat yapmaya başlamak için Bitcoin‘in 27 bin 500 doların üzerine çıkmasını beklediğini söyledi.

Analist, “Şu anda işlem yapmak için piyasanın biraz güç gösterdiğini görmek istiyorum. Biraz da olsa güç göstermeli. Bitcoin’in 27 bin 500 doların üzerinde işlem gördüğünü görürsem yeniden BTC‘de işlem yapmaya başlarım. Ve elbette altcoin’lerde de işlem yapmaya başlarım. Ancak Bitcoin şu anda olduğu gibi dip seviyelerde akümüle olarak ayaklarını sürüyormuş gibi görünürken piyasadaki başka herhangi bir şey beni heyecanlandırmayacak ve işlem yapmayacağım.” dedi.

XRP İçin SEC Uyarısı

DonAlt ayrıca Bitcoin’in performansının ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘nun (SEC) Ripple’a açtığı davadan çıkacak olan kararının XRP’nin ileriye dönük fiyat hareketi üzerinde belirleyici olacağını belirterek şunları söyledi:

XRP davayı kazansa bile, eğer Bitcoin bir uçurumun kenarında gibiyse XRP grafiğinde yakılacak mumun temel olarak bu şekilde görünmesi (aynı direnç seviyesinin altına düşmeden önce 0,55 dolardaki mevcut direnç seviyesinin ötesine geçmesi) ve sonra buraya geri dönmesi için iyi bir şans var. Elbette bu davayı kazanması durumunda geçerli. Eğer Ripple davayı kazanamayıp kaybedecek olursa XRP doğrudan aşağı gidecektir. Ve eğer Bitcoin de düşecek olursa XRP fiyatındaki düşüş çok daha şiddetli olacaktır.”

XRP’nin ardından Litecoin‘e de hızlıca bir bakan DonAlt, “Litecoin ticareti yapıyorum ancak yüksek volatiliteye rağmen neredeyse diğer tüm altcoin’lerden daha iyi performans gösterdi ve halving‘ine çok yaklaştı. Bu yüzden şu anda onunla ilgilenmiyorum.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler