Ana SayfaBlok ZincirBinance CEO’su CZ’den Yapay Zeka ve Blockchain Yorumu

Binance CEO’su CZ’den Yapay Zeka ve Blockchain Yorumu

Binance CEO’su CZ, “Yapay zeka, dünyamızı ele geçirebilecek ve bizi önemsiz kılabilecek bir teknoloji. Ve kimse endişelenmiyor” dedi.

Küresel çapta yaygınlaşan ve tepkileri de beraberinde getiren yapay zeka, insanlığın yerini alacağı endişesiyle gelişimini sürdürüyor. Elon Musk ve beraberindeki birçok önemli isim, yapay zekanın gelişiminin durdurulması amacıyla imza atmıştı. Bu isimler arasında son açıklamalarıyla Binance CEO’su CZ’de katıldı.

CZ’den Yapay Zeka ve Blockchain Yorumu

Binance CEO’su CZ, geleceğin teknolojisi blockchain’de düzenleyici baskıların olduğunu, ancak yapay zeka konusunda kimsenin endişelenmediğini aktardı. CZ’ye göre yapay zeka, gelecek dönemde insanlığın yerini alacak.

Yapay zeka ve blockchain’i kıyaslayan CZ, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Twitter’da paylaşım yapan CZ, blockchain ve kriptonun, verimliliği artırmak ve işlem maliyetlerini azaltmak için hizmet veren tarafsız bir teknoloji olduğunun altını çizdi. Binance patronu, insanların bu teknolojinin düzenlenmesi konusunda endişelendiğini aktardı.

Diğer taraftan yapay zekayı ele alan Binance CEO’su, yapay zekanın dünyayı ele geçirebilecek ve insanları önemsiz kılabilecek bir teknoloji olduğunu iddia etti. Elon Musk ile aynı düşüncede olan CZ, sürekli gelişen yapay zekanın bu yönlerinin kimseyi endişelendirmemesini anlamadığını belirtti.

Son olarak CZ, inovasyondan ve yapay zekadan yana olduğunu ama bu teknoloji konusunda dengeye ihtiyaç duyulduğunu iletti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler