Ana SayfaKripto ParaBank of America: Potansiyel durgunluk şoku kriptoları yükseltiyor

Bank of America: Potansiyel durgunluk şoku kriptoları yükseltiyor

Bank of America, küresel ekonominin derin bir resesyona girme olasılığını yüksek görüyor. BofA uzmanlarına göre bundan özellikle Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto paralar faydalanacak.

  • ABD’nin önde gelen bankası Bank of America’ya (BoA) göre, Amerikan merkez bankası Fed’in planladığı faiz artırımlarının küresel bir resesyon şokuna yol açması muhtemel.
  • BoA uzmanlarına göre bu şok özellikle nakit, emtia ve kripto para birimleri için fayda sağlayabilir.
  • Federal Rezerv, en son FOMC açıklamasında, Mayıs ayı başındaki toplantısında 9 trilyon dolarlık bilançosundan varlıklarını atmaya başlayabileceğinin sinyallerini veriyor.
  • Artan enflasyonu “uysallaştırmak” için niceliksel sıkılaştırma, muhtemelen daha önce beklendiğinden iki kat daha hızlı tamamlanmalıdır.
  • Birçok yatırımcı, merkez bankasının faiz oranlarını 50 baz puan artırmasını bekliyor. Daha önce beklenti söz konusu oranın iki katı sevideydi.
  • Bank of America uzmanları, tahvil ve hisse senedi fiyatlarının düzeltilmesini beklerken, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi emtia ve kripto para birimlerinin fiyatları bundan fayda sağlaması gerektiğini dile getiriyor.

Kripto paraların bu avantajının keşfedilmesi durumunda ise artık enflasyon karşıtı bir parite olduğu ispat edilebilir. Böylelikle dijital altın söylemleri bir anda gerçeğe dönüşecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler