Ana SayfaKripto Para2022'nin En İyi Oyun Coinleri (5 Coin)

2022’nin En İyi Oyun Coinleri (5 Coin)

2021 yılında kripto para piyasalarında özellikle Gaming kitlesinin coinlere yönelik ilgisinin artması Google Trends’te gözümüze çarpmıştı.Hem oyun oynamak, hem para kazanmak niyetinde olan yatırımcı oyuncu kitlenin favori coin arayışlarından bir kısmı radarımıza takıldı ve 2022’nin en iyi oyuncu coinlerini sizin için derledik.

Metodolojimiz aranma hacimlerindeki yükselişlere ve bu coinlerin bu zamana kadarki gösterdiği piyasa performansına dayalıdır.

Radarımıza Takılan En İyi 5 Oyun Coini

Metastrike iyi bir alt yapı ve projeye sahip olduğu için yükselme potansiyeli bulunan altcoinler arasında yer alıyor. Hatta iyi bir reklam bütçelerinin bulunması ise bu işin birden çok kripto para fenomenleri ile anlaşması ön plana çıkıyor. En iyi oyuncu oyunları arasında ilk sıramızda yer almaktadır. Oyun piyasalarda kripto para birimleri elde etmenin yanı sıra aynı zamanda NFT üretim veya takas şansları bulunmasından dolayı video oyunları oynanmasına da müsaade eden platform dikkatleri üzerine çekiyor.

En popüler oyun coinleri arasında adını sıkça duyduğunuz Axie Infinity (AXS) başlarda gelen ürünlerden bir tanesi oyna ve kazan şeklinde nitelendirilen Axie Infinity dikkat çekiyor. Oyuncular tarafından kısmen de olsa sahip olmasının yanı sıra aynı zamanda işletilen blok tabanlı bir ticaret ile savaş oyunları arasındadır. Savaş oyunu esnasında kazanan oyuncular, bir taraftan gerçek para da kazanabiliyor. Oyunun sahip olduğu altyapı projelerinin geliştirdiği ekosistem, Axie İnfinity parçaları veya AXS’ye dayanmasıyla biliniyor.

Splinterlands, NFT piyasasında bulunan oyna kazan oyunları açısından yenilikçi yaklaşımlardan biridir. Bundan daha önce de Steem-Monsters olarak da analiz edilen bu oyun, Blockchain’de faaliyet göstermesi ile dikkat çekiyor. Splinterlands açısından bakıldığında oyuncular, oyunun içerisinde bulunan ödülleri kazanabilmek amacıyla canavarlara karşı bir mücadele veriyor. Dijital kart oyunlarından biri olarak gözlenir ve bu kartların gerçek yaşamda takasları mümkün olabilmektedir.

Sandbox oyununda oyuncular özgürdür. Diledikleri şeyi, diledikleri zaman yapabilirler. Yani önceden belirlenmiş bir hedef yoktur ve oyunun gidişatına göre kontrol tamamen oyuncunun elindedir. Bu da oyuncuya sınırsız bir yaratıcılık sağlar. Platformun genelinde oyuncuların öz varlıklarını oluşturması ve takas etme hedeflerini gerçekleştirmesi için kurgular vardır.

2022 oyun altcoinleri arasında potansiyel açısından en yüksek sıralarda yer alır. GODS, oyun içerisinde oyunculara öğelerin reel sahipliklerini sunan, oynanması ise tamamen ücretsiz olan taktik bir şekilde ilerlenen kart oyunlarından biridir.

Oyun içinde oyuncular, dijital eşyalara tamamen sahip olmalarının yanı sıra GODS ise onlara ait kartlarını istedikleri gibi gerek takas etmek gerekse de satış işlemlerini gerçekleştirmek hususunda özgürlük sunuyor. Somut kartlara sahip olmak gerekmiyor, sadece rekabetçi bir şekilde oyunlara odaklanmak gerekiyor.

Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler