Ana SayfaKripto ParaZilliqa coin (ZIL) neden yükseliyor?

Zilliqa coin (ZIL) neden yükseliyor?

Metaverse projesi hakkında Hype Metapolis, Zilliqa’nın rotasını artırıyor. Projenin arkasında ne var?

Bu muhtemelen, diğer her kriptonun yanı sıra, Perşembe günü Zilliqa tarafından açıklanan Agora ile ortaklığa bağlıdır. Agora, tüm dünyada aktif olan ve temelde sosyal ağ TikTok’a benzer şekilde çalışan bir uygulamadır. Ancak TikTok’tan farklı olarak Agora, özellikle yetenekleri beslemeye odaklanır. Örneğin, üyeler kazananların topluluk tarafından seçilebileceği yarışmalara katılabilir.

Düzenli kullanıcılar, profesyonel fotoğrafçılar ve temelde dünyayla bir şeyler paylaşmak isteyen herkes, Agora’ya fotoğraf, müzik veya daha yakın zamanda, takas edilemez jetonlar (NFT’ler) yükleyebilir. Zilliqa, 2 Nisan 2022’de Miami’de Metaverse-as-a-Service (Maas) platformunu başlatmayı planlıyor. Platform Metapolis adı altında yayına girecek. Metapolis’te sanatçılar, oyuncular, lüks markalar ve diğer birçok içerik yaratıcısı kendi Metaverse planlarını gerçekleştirebilir. Yatırımcılar, Agora ile işbirliğini ve Maas platformunun yakında piyasaya sürülmesini çok olumlu olarak değerlendiriyor.

Metaverse FOMO: Metapolis Nedir?

Ek olarak, Yunanca “şehir” anlamına gelen Metapolis, Zilliqa blok zincirine dayalı bir hizmet platformu olarak Metaverse sunacak. Metaverse Cities, sadece birkaç tıklamayla kendi sanal evrenlerini yaratmak isteyen herhangi bir içerik oluşturucuya ev sahipliği yapmak için tasarlandı. Ayrıca, Zilliqa İletişim Başkanı Aparna Narayanan’a göre, dünyanın dört bir yanındaki içerik yaratıcıları tüm içeriklerini bu şehirlerdeki diğer kişilerle paylaşabilmelecek.

Zilliqa’nın Metaverse projesi yola çıkacak mı?

Zilliqa’nın Metaverse emellerinin uzun vadede başarılı olup olmayacağını söylemek zor. Kendi açıklamalarına göre Metapolis, hizmeti karşılığında müşterilerinden iki milyon ABD doları almış durumda. Agora’ya ek olarak Metapolis, ortakları arasında İsveç espor takımı Ninjas in Pijamas, Endonezya espor organizasyonu RRQ ve İspanyol espor takımı MAD Lions’u da sayıyor.

Bunun dışında, Metapolis hakkında hala nispeten az bilgi var. Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen yatırımcılar, Miami’de 2 Nisan’da düzenlenecek olan lansman etkinliğine göz kulak olmalılar. Bu arada Zilliqa ticareti yapmak isteyen herkes, diğer yerlerin yanı sıra Binance’de bu işlemi artık gerçekleştirebiliyor.

 

1 Yorum

  1. Zilliqa coin ileride daha çok konuşulacak. Şu an bu yükseliş zilliqa için başlangıç sayılır. Metapolis ile oyunun kuralları değişecek hep beraber göreceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler