Ana SayfaKripto ParaUniswap dolandırıcıları, Hayden Adams'ı çok şaşırtmış!

Uniswap dolandırıcıları, Hayden Adams’ı çok şaşırtmış!

Uniswap kurucusu HaydenAdams, dolandırıcıların sahte bir Uniswap protokolü oluşturduğunu ve Çin’e kadar uzandığını aktardı.

Kripto dolandırıcılığının önü kesilemiyor. Birçok kripto yatırımcısı, gelişen kripto sektörünü kötü niyetle kullanan dolandırıcılara maruz kalıyor. Merkeziyetsiz kripto borsası ve DeFi projesi Uniswap de dolandırıcıların radarına girdi.

Uniswap kurucusu HaydenAdams, dolandırıcıların Uniswap‘i taklit eden bir platform oluşturduğunu ve bu durum karşısında şaşkınlık içerisinde olduğunu aktardı.

Uniswap kurucusu Hayden Adams: Dolandırıcıların bu denli çaba harcamasına şaşırdım

Uniswap kurucusu Hayden Adams, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda platformunun kopyasını oluşturan dolandırıcılara değindi. Adams, dolandırıcıların büyük bir çaba harcadığını ve Uniswap‘ı kullanarak geniş bir ağ oluşturduklarını belirtti.

Bir grup dolandırıcı, Uniswap protokolünü kopyalayarak kendilerine aitmiş gibi hareket etmeye başladı. Dolandırıcılar, yönetim ekibinin değiştiğine dair bir video yayımladılar. Ayrıca dolandırıcılar, Çin topluluğuna yönelik içerikler üreterek yeni bir soluğa başlayacaklarının mesajını verdiler. Tüm bunları Uniswap projesi adı altında yapan dolandırıcılar, Adams‘ın radarına girdi.

Adams, dolandırıcıların Uniswap’ı kullanarak bu denli çaba harcamasına şaşırdığını dile getirdi. Adams, Uniswap’ın yönetim ekibinin değişmediğini ve herhangi bir şekilde Çin topluluk içerikleri üretmediğini söyledi.

Dolandırıcıların yürüttüğü işleyişte, birçok ismin kripto yatırımcılarını çekmek amacıyla yoğun mesai harcadığı görüldü. Ancak Uniswap’ın kurucusu Adams, bir ekip halinde kampanya yürüten bu dolandırıcıların Uniswap’ı kopyaladığını duyurdu.

Web sitesinin de aldatıcı olduğunu aktaran Adams, dolandırıcıların bol bol Çin içerikleriyle dikkat çekmeye çalıştığının altını çizdi. Ayrıca dolandırıcılar, Uniswap kopyasına yönelik çalışmalarına güven kazandırmak için yeni ekip adı altında 1 saatlik canlı yayın düzenlediler.

İşlerin bu denli büyümesi ve bu kadar çabayla dolandırıcılığın yürütülmesi Uniswap kurucusu Adams’ı şaşırttı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler