Ana SayfaTeknolojiTwitter hisselerinde Elon Musk sürprizi!

Twitter hisselerinde Elon Musk sürprizi!

Son zamanların gözde ismi olan Tesla markasının CEO’su yapılan sın açıklama ile twitter hisseleri için yatırım yapıldığına dair iddialarda bulundu. Ortaya çıkan bu tahminlerden sonra Twitter hisselerinde ciddi bir artış gözlemlendi. Yapılan bu hisse artışı da Elon Musk tarafından satın alındığına dair bilgileri doğruladığı düşünülüyor.
Yaptığı belirli yatırımlar ile belli zaman dilimlerinde gündemden düşmeyen Elon Musk twitter hisse söylentileri ile gündemi sallayan bir haberi duyurdu. Ancak Elon Musk hakkında sürekli olarak farklı hisseler aldığı hakkında haberler çıkıyor. Bu nedenle de her söylenti de olduğu gibi Twitter ile ilgili hisse söylentisi ortaya çıktıktan sonra Twitter hisseleri %9.2 oranında bir artış yapıldı.
Sosyal medya hesaplarından en önemlisi olan Twitter pek çok ünlü ve tanınmış tarafından sıklıkla kullanılan bir uygulamadır. Bu uygulamanın hisseleri hakkında sık sık satın alma haberleri çıkıyordu. Elon Musk haberi de tıpkı geçmişte yapılan söylentiler gibi çıkarak her hangi bir alım olmadan hisse artışı yaşanmış olabilir.

Elon Musk ile hisse artışı!

Twitter hisselerini satın aldığına dair söylentilerin çıkması ardından ilk seviyede Twitter hisseleri %9.2 oranında artış yaşanıştı. Her geçen saat artış yaşayan hisse fiyatları söylentinin çıkmasının ardından yaklaşık olarak %28 oranında bir artış yaşadı. Ancak twitter ile ilgili her hangi bir açıklama yapmayan Elon Musk sessizliğini korumaya devam ediyor.
Elon Musk genelde coin haberleri ile gündeme gelen ve yaptığı yatırımlar ile ilgi çeken birisi olarak daima ilgileri üzerine topladı. Ayrıca twitter uygulamasını da sık sık ve aktif olarak kullanan bir kişi olduğu da biliniyor. Kişisel hayatında gizliliğe çok önem veren ve kameralardan uzak yaşayan biri olsa bile sosyal medya hesaplarında paylaşımları ile daima ilgi görmüştür.
Ayrıca Elon Musk kişisel twitter hesabında 80 milyon takipçi sayısı ile Twitter’da sevilen bir kişi olduğu da biliniyor. Geçtiğimiz günlerde twitter hesabında ki paylaşımları ile çok ilgi gören Elon Musk genelde Rusya ve Ukrayna savaşına karşı paylaşımlar yapmıştı. Henüz Elon Musk tam olarak bir açıklama yapmadı, ilerleyen süreçlerde neler olacağı merak ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler