Ana SayfaKripto Para MadenciliğiStormGain’de Bulut Madencilik ile Kripto Para Kazanın

StormGain’de Bulut Madencilik ile Kripto Para Kazanın

Hayatımıza bundan kısa bir süre önce yani 11 sene önce giren kripto para alım satımı ile insanlar kolay, hızlı ve yüksek kâr oranları ile para kazanmaya başladılar. Bir de kripto para madenciliği ile para kazanan madenciler var. İsteyen herkes madenci olabiliyor, ancak bunun için madencilik ekipmanlarına sahip olması veya bir bulut madencilik servisi alması gerekiyor. StormGain borsası, kullanıcılarına ücretsiz bulut madencilik imkanı sunuyor.

StormGain global ölçekte birçok ülkede hizmet veren bir kripto para borsasıdır. StormGain’de kripto para madenciliği yaparak kazanç elde edilebilmektedir. Bunun için StormGain kullanıcılarının uygulamaya 4 saatte bir girip mining sekmesinden madenciliği başlatması gerekmektedir. Madencilikten ne kadar kazım yapıldığı da aynı ekranda görülmektedir.

Madencilik Bitcoin üzerinden gerçekleştirildiği için Bitcoin’in fiyatı arttıkça sizin de kazdığınız tutar artacaktır. Aynı şekilde Bitcoin’in fiyatı azaldığında da madencilikten kazandığınız tutar azalacaktır. Mining denildiğinde akla ilk olarak cihazın CPU ve diğer donanımlarını kullanacağı gelse de stormgain madencilik esnasında cihazınızın hiçbir donanımını kullanmaz. Uygulamada bulut madencilik üzerinden mining işlemi gerçekleştirildiği için cihazınıza bir zararı dokunmayacaktır. Stormgain madencilikten kazandığınız tutarları hemen çekime izin vermemektedir. Ancak bununla elde ettiğimiz kâr çekilebilir bakiyeniz olacaktır. Minimum 10 dolarlık BTC kazımı yaptıktan sonra para çek butonu açılacaktır. 10 dolar değerinde madencilik yaptığınızda para çek butonunun açılması için madenciliğin o anda aktif olmaması gerekmektedir.

StormGain’de güvenliğin sağlanması için tüm işlemler manuel olarak StormGain ekibi tarafından yapılmaktadır. Bu yüzden madencilikten kazandığınız tutarın cüzdanınıza yansıması maksimum 2-3 iş gün sürebilir. Para cüzdanınıza bonus olarak gelecektir. Bu bonusunuz ile kaldıraçlı işlemler açarak kâr elde edebilirsiniz. Bu işlemlerden elde ettiğiniz ve cüzdanınızda bulunan tutar minimum çekim sınırına ulaştığında paranızı hemen çekebilirsiniz. Kaldıraçlı işlemler oldukça riskli olduğu için bu konuda bilgisi bulunmayanların işlem açmaması sonrasında neyin ne olduğunu öğrendikten sonra işlem açmaya başlaması kâr elde etmelerinde etkili olacaktır.

Bu linke tıklayarak StormGain’e kayıt olabilir, 25 Dolar Hoşgeldin bonusu kazanabilirsiniz.

Kaldıraçlı İşlem Nedir?

StormGainde miningden kazandığınız bonuslar ile kaldıraçlı işlem açabiliyor ve kazanç elde edebiliyorsunuz ancak kaldıraçlı işlemin ne demek olduğunu ve nasıl kullanıldığını bilmeyen birçok kişi vardır. Kaldıraçlı işlemler sizin elinizdeki para ile elinizde olandan kat ve kat daha fazla miktarda işlem yapabilmenizi sağlar. Ancak elinizdeki para ile ne kadar büyük işlem yapmak istediğinize göre risk oranı da artıp azalmaktadır. Örneğin 10 dolar ile 5x kaldıraçlı işlem açan birisi sanki 50 doları varmış gibi kar elde eder ancak zarar ederken de 10 dolar olarak değil 50 doları var gibi zarar eder yani daha çok kazanç fırsatı veya zarar etme riski vardır. Her borsa farklı farklı kripto paralar ile kaldıraçlı işlem açmanıza izin verir. Çoğu borsada Bitcoin ile kaldıraçlı işlem açarken minimum 5 maksimum 500’e kadar kaldıraç kullanılabilmektedir. Ancak bunlar borsadan borsaya değişiklik gösterebilir.

Kaldıraçlı işlemler açarken dikkat edilmesi gerekenler:

 

  • Yüksek Kaldıraç Kullanımı: Kaldıraçlı işlem açan herkesin en çok dikkat etmesi gereken konu yüksek kaldıraç kullanımıdır. Genel olarak kaldıraçlı işlemlerde ne kadar yüksek kaldıraç kullanırsanız o kadar fazla kâr elde edersiniz ancak zarar edeceğiniz zaman da ne kadar yüksek kaldıraç kullanırsanız onunla orantılı bir şekilde zarara uğrarsınız. Yüksek kaldıraç kullanmak istiyorsanız da işlem açacağınız kripto paranın direnç ve desteklerini kontrol etmeli buna göre bir analiz yapıp tam o noktalardan işleme girmeniz en yararlısı olacaktır. Yüksek kaldıraç ile bir pozisyon açarken bu pozisyonu kaç dolar ile açtığınızda çok önemlidir. Gözünüzden kolaylıkla çıkarabilecek ve kaybettiğinizde sizi üzmeyecek bir miktar ise yüksek kaldıraç girebilirsiniz. Ancak o parayı kaybettiğinizde size olumsuz bir şekilde geri döneceğini biliyorsanız ve sizin için o miktar önemliyse düşük kaldıraç kullanmanız daha iyi olur.

 

  • Take Profit Kullanmak: Take Profit, açtığınız işlemdeki kripto paranın ne kadar kâr getirdiğinde pozisyonu kapatmak istediğinizdir. Take profit ayarlarken kripto paranın belirli bir değere geldiğinde kapatmasını, % olarak belirli bir kâr oranına ulaşınca veya belirli bir miktar kar elde ettikten sonra kapatılması için ayarlayabilirsiniz. Kaldıraçlı işlem açarak kazanç elde etmek isteyenlerin kesinlikle take profit kullanmaları önerilmektedir. Bunun nedeni ise halihazırda açtığınız işlemden yüksek bir kâr elde ettiyseniz ilerleyen sürede bu işlemden elde ettiğiniz kârın erimemesidir. Örneğin siz işlemi 5 dolar kar yaptığında kapatmak istiyorsunuz ancak take profit ayarlamadınız ve siz o anda piyasayı kontrol etmezken 5 dolar kar oranına ulaştı ancak take profit kullanmadığınız için bu kârı alamadınız. İlerleyen süreçte kârı almadığınız için bu kârınız azalabilir hatta zarara geçebilirsiniz.

 

  • Stop Loss Kullanmak: Stop Loss aynı Take Profit gibi işlem görür sizin belirlediğiniz bir orana geldiğinde işlemi kapatır ancak Take Profit işlemi karla kapatmak istediğinizde kullanırken Stop Loss işlemi ne kadar zarar geldiğinde kapatmak istediğinizi ayarlarsınız. Bir pozisyon yani işlem açacağınız da Stop Loss kullanmazsanız paranız tamamen zarara uğrayacağında işlem kapanır. Ancak Stop Loss kullandığınızda sizin belirleyeceğiniz bir zarar oranına geldiğinde işlem kapanacağı için zarar ettiğiniz miktar düşecektir. Stop Loss belirlerken % olarak, fiyat tahmini olarak, belirli bir zarara kadar gibi seçenekler ile belirleyebilirsiniz. Bunlar borsadan borsaya değişiklik göstermektedir.

Bu linke tıklayarak StormGain’e kayıt olabilir, 25 Dolar Hoşgeldin bonusu kazanabilirsiniz.

Madencilikten Kazancıyla İşlem Yapmak

Madencilik yaparak kazandığınız paraları biriktirdikten sonra para çekme isteğini gönderiyorsunuz ve maksimum 3-4 gün içinde cüzdanınıza bu bonus yansıyor. Öncelikle elinizde düşük bir rakam olduğu için dikkatli bir şekilde bunu kullanmalısınız. Her kripto paraya işlem açmamalı, en alt veya en üstten almaya çalışmalısınız. StormGain kendi grafiklerinde al, sat, güçlü al, güçlü sat gibi bazı sinyaller vermektedir. Eğer kripto para grafiklerini okuyamıyorsanız bu sinyalleri dikkate alarak işlem açabilirsiniz. Ancak bu sinyallere tamamen güvenerek yüksek kaldıraç ve yüksek meblağlar ile işlem açmak oldukça risklidir. Güçlü al ve güçlü sat sinyalleri geldiğinde alım veya satım için işlem açabilirsiniz. Bunun yanında dirençleri ve destekleri öğrenerek oralara düşüp yükseldiğinde işlem açmak alacağınız kâr oranını en yüksekte tutacaktır. İşlemi açarken Take Profit ve Stop Loss ayarlamayı da unutmayın. Unutursanız eğer işlemi açtığınızda işlemin üstüne tıkladığınızda ayarlayabilirsiniz. Uzun sürecek pozisyonlar açmak yerine kısa sürede kâr getirecek pozisyonlar açmaya özen gösterin. Stormgainde minimum 10 dolara işlem açıldığı için ilk açtığınız işlemde kâr almaya bakın eğer 0.01 dolar zararla dahi kapatırsanız bakiyeniz 10 doların aşağısına düşecek ve geriye kalan 9.99 dolarla işlem açamayacaksınız. Bunun önüne geçmek için de madencilikten kazandığınız miktarı 10 dolar olduğunda çekmeyip biraz da zarar payı için biriktirip öyle cüzdanınıza çekebilirsiniz. Açtığınız pozisyonları zarar yerine düşük de olsa kâr ile kapatmaya çalışın.

StormGain Madencilik Kazancını Yükseltme

Şu anda BTC’nin fiyatı 42 bin dolar civarlarında ve şu anda 1 günde 4’er saat aralıklar ile 6 kere madenciliği başlattığınızda size 0.42 dolar kazandırmaktadır. İlk kayıt olduğunuzda arkadaşınızın referansı ile kayıt olursanız da ekstra birkaç dolar önden başlıyorsunuz. Madencilikten kazım hızlarını arttırmanın bir yolu var bu da işlem hacmimizi arttırmaktır. İşlem hacminizi arttırmak için de daha fazla veya daha yüksek kaldıraçlar ile işlem açmanız gerekmektedir.

Statülere göre kazım hızları ve gereken işlem hacimleri:

Gold: 1x kazım hızı için 150,000 USDT işlem hacmi

Platinum: 3x kazım hızı için 750,000 USDT işlem hacmi

Diamond: 12x kazım hızı için 2,500,000 USDT işlem hacmi

Vip1: 38x kazım hızı için 7,500,000 USDT işlem hacmi

Vip2: 86x kazım hızı için 15,000,000 USDT işlem hacmi

Vip3: 530x kazım hızı için 75,000,000 USDT işlem hacmi gerekmektedir.

Bu miktarlar ülkemize göre yüksek olduğu için miningden kazandığınız parayı sırf işlem hacmi kazanmak için harcamayın. Bunun yerine işlemlerinizi açarken hep kâr etmeye bakın ve paranızı kaybetmemeye çalışın böylelikle düzenli olarak işlem açabilecek ve zaman içerisinde kendiliğinden işlem hacminizi yükseltmiş olacaksınız.

StormGain’de Madencilik Kazancını Çekme

Madencilikten kazandığınız bonuslarıda cüzdana çekip, işlem açarak kâr elde ettiğinize göre bu parayı çekmek isteyeceksinizdir. StormGain cüzdanımızda bulunan bakiyeden bonusu çıkararak asıl bakiyemizi hesaplamamız ve bunun da en düşük çekim limitini geçtiğinden emin olmamız gerekiyor. Eğer minimum limitin karşılıyorsak cüzdana gelip para çek diyoruz. Sonrasında ise hangi kripto paradan ne kadar çekim yapmak istediğimizi seçiyoruz. Bundan sonra çekim isteğini gerçekleştiriyoruz. İşlemler StormGain ekibi tarafından manuel olarak yapılmaktadır. Bundan dolayı hesabınıza biraz geç geçebilir. Bunu yapmalarının asıl nedeni de olağandışı bir olayın olmaması içindir. Eğer para çekme talebiniz üzerinden maksimum 1-2 iş gününü geçtiyse StormGain desteğe mail atabilirsiniz veya StormGain Türkiye telegram grubuna gelerek sorunuzu çözebilirsiniz. Ancak genelde çekimler aynı gün veya ertesi gün çektiğiniz cüzdana gelecektir. Çekim sorunları için mail yolu ile desteğe ulaşıp yardım isteyebilirsiniz. Çekim yaparken dikkat edilmesi gerekenlerden birisi de çekim sırasında alınan ücret olacaktır. Her kripto paranın kendine göre bir çekim limiti ve çekim ücreti bulunmaktadır. Bunları StormGain resmi sitesine giderek öğrenebilirsiniz. Paranızı çekerken içeride işlem açmak için bakiye bırakmanızı tavsiye ederim. Aksi taktirde tüm bakiyeyi çekerseniz sonrasında işlem açarken tekrardan madenciliği beklemeniz gerekecektir.

StormGain Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

StormGain üzerinde aynı internet üzerinden iki cihaz giriş yapmamalı aksi taktirde bunlar çekimler sırasında StormGain ekibi tarafından incelenip tespit ediliyor. Her iki hesabınız da bu şekilde kapatılıyor ve çekim yapacağınız bakiye içeride kalıyor çekimi gerçekleştiremiyorsunuz. Eğer bu yazıyı okumadan önce StormGain üzerinde iki tane veya daha fazla hesabınız bulunuyorsa StormGain desteğe mail atabilir ve bir hesabınızı kapatmalarını isteyebilirsiniz. Eğer arkadaşınız veya bir tanıdığınız da StormGain kullanıyorsa ve sizde kendi hesabınıza onun cihazından giriş yapsanız ve onun önceden bağlandığı bir ağa aynı cihazdan bağlandığınız da bu da tespit edilir. Böylelikle ikinizin de hesapları ban yiyebilir. StormGain ekibi ban konusunda biraz serttir. Hesabınız ban yedikten sonra geri açtırmak bir hayli zordur. Her borsada olduğu gibi StormGain de kendi içinde küçük çaplı etkinlikler düzenlemektedir. StormGain sosyal medya hesaplarından bu etkinlikleri takip edebilirsiniz. Bazen de bu etkinlikler uygulama içerisinde size bildirim olarak gönderilmektedir.

Bu linke tıklayarak StormGain’e kayıt olabilir, 25 Dolar Hoşgeldin bonusu kazanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler