Ana SayfaBlok ZincirSahte CEO'dan Morgan Stanley İmajıyla büyük vurgun!

Sahte CEO’dan Morgan Stanley İmajıyla büyük vurgun!

Ücretli bir aktörü CEO’su olarak tanıtan Fintoch isimli proje, 31,6 milyon dolarlık bir vurgunla yatırımcılarını mağdur etti.

Kripto endüstrisini sarsan bir yeni dolandırıcılık hikayesi ZachXBT tarafından ortaya atıldı. Kripto araştırmacısı ZachXBT, Morgan Stanley desteğini öne süren Fintoch‘un büyük bir vurguna imza attığını ifade etti.

Ücreti karşılığında tutulmuş bir aktörün CEO olarak tanıtıldığı projede, birçok yatırımcının varlığı çalındı. Varlık çekimi gerçekleştiremeyen yatırımcılar, projenin 31,6 milyon doları başka cüzdana taşıdığını gördü.

Büyük Vurgun: Morgan Stanley İmajı

Daha önce MorganStanley ve Singapur tarafından dikkat edilmesi gerektiğine dair uyarı yayınlanan Fintoch, yatırımcılarını dolandırdı.

Morgan DF Fintoch adıyla Twitter hesabı açan ve yatırımcıları Morgan Stanley imajıyla bünyesine çeken proje, büyük bir vurgun gerçekleştirdi. BNB Chain üzerinden yatırımcılarını çeken Fintoch, önce yatırımcıların paralarını çekmelerini engelleyip, sonra da 31,6 milyon dolarlık müşteri varlığını Ethereum ve Tron ağındaki cüzdanlarına taşıdı.

Olayı Twitter üzerinden ifşa eden ZachXBT, Fintoch web sitesindeki ekip sayfasının komple sahte olduğunu dile getirdi. Kripto araştırmacısı, CEO olarak tanıtılan ismin aslında ücretli bir aktör olduğunu belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler