Ana SayfaKripto ParaMilyarder Yatırımcı Ricardo Salinas Pliego'dan Kripto Para Tavsiyesi

Milyarder Yatırımcı Ricardo Salinas Pliego’dan Kripto Para Tavsiyesi

Meksika’nın üçüncü en zengin insanı Ricardo Salinas Pliego, yatırımcılara Bitcoin satın almalarını, fiyat düşükken satın eklemeye devam etmelerini ve satma endişesi duymadan kripto yatırımlarını unutmayı tavsiye ediyor.

Milyarder Ricardo Salinas Pliego’dan kripto yatırımı tavsiyesi

Meksika’nın üçüncü en zengin milyarderi Ricardo Salinas Pliego, Cumartesi günü yatırımcılarına Bitcoin tavsiyesinde bulundu. Salinas, telekomünikasyon, medya, finans ve bireysel sektörlerinde faaliyet gösteren bir holding olan Grupo Salinas’ın kurucusu ve başkanı. Forbes’un milyarderler listesine göre serveti şu anda 13 milyar dolardan fazla. Milyarder, Twitter takipçilerini Cumartesi günü fiyat hala ucuzken Bitcoin satın almaya ve satın almaya devam etmeye şu tweet’le çağırdı:

Önce Bitcoin satın almalısınız (ve fiyat düşükken bunu yapmaya devam edin), ardından BTC’nizi tutmalı ve satmaktan kaçınmalısınız… İnanın bana daha sonra teşekkür edeceksiniz.

Geçen yılın Kasım ayındaki ATH seviyesinden bu yana Bitcoin, değerinin %40’ından fazlasını kaybetti. Nasdaq listesinde yer alan bir şirket olan Microstrategy, ABD Senatörü Ted Cruz ve El Salvador hükümeti, düşüşü satın alanlar arasında yer alıyor.

Salinas ilk defa BTC çağrısı yapmıyor

Geçen yılın Haziran ayında Salinas şunları söylemişti:

Bitcoin, dikkate değer özelliklere sahip bir varlıktır. Bence Bitcoin’in tüm özellikleri onu modern dünya için altın yapıyor.

Öte yandan Salinas, fiat para birimine sık sık karşı çıkarak bir aldatmaca olduklarını söylüyor:

Hükümetler Bitcoin’i hor görüyor… Bireylerin itibari para tuzağından kaçabilmeleri onları rahatsız ediyor çünkü fiat para bir aldatmacadır.

Kasım ayında Salinas, ABD’deki “sahte para üretimi hacmine” atıfta bulunarak, “iyi yaşlı ABD, diğer pervasız üçüncü dünya ülkelerine giderek daha çok benziyor” dedi ve “hemen Bitcoin satın alın” tavsiyesi verdi. Geçen yılın Aralık ayında “fiat para birimlerinden uzak durun” dediği şu açıklamaları yaptı:

Dolar, euro, yen veya peso kullansanız da senaryo aynıdır. Yalan ve kağıttan yapılmış sahte para. Merkez bankaları geçmişte olduğundan daha fazla para basıyor. Paranızı Bitcoin’e ayırın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler