Ana SayfaKripto ParaHong Kong lisanslı stablecoin FDUSD piyasaya çıktı

Hong Kong lisanslı stablecoin FDUSD piyasaya çıktı

Hong Kong‘ta başlatan kripto ateşini arkasına alan FirstDigitalGroup, ABD dolarına endeksli stablecoin’i FDUSD‘u piyasaya sürdü.

Kripto sektörünün Asya’ya doğru kayması, özellikle HongKong tarafında yaşanan gelişmeler nedeniyle ön plana çıkıyor. Hong Kong, kripto para ticareti ve kripto projeleri konusunda olumlu bir yaklaşım sergiliyor. 1 Haziran itibariyle HongKong, bireysel yatırımcıların da kripto para alım satımı yapmasına izin veriyor.

Bu furyayı arkasına alan First Digital Group, Hong Kong’un Güven Yönetmeliği kapsamında yeni bir stablecoin’i piyasaya sürdü. FDUSD, Hong Kong lisanslı bir stablecoin olarak BNBChain ve Ethereum ağında sektöre giriş yaptı.

First Digital Group, HongKong lisansıyla denetimden geçen stablecoin’i FDUSD‘u piyasaya sürdü. Stablecoin ihraççısı, FDUSD için BNB Chain ve Ethereum ağını tercih etti.

Ayrıca First Digital Group, FDUSD’un listelenmesi için tüm büyük borsalar ile görüşme halinde olduğunu aktardı. Bu açıklamanın dışında, Binance CEO’su CZ‘den de bir destek tweet’i geldi. CZ, Hong Kong lisanslıstablecoin ihraççısının BNB Chain‘de ABD dolarına endeksli FDUSD’u başlattığını açıkladı.

First Digital Group, FDUSD’nin, Asya’da düzenlenen finansal kurumlarda tutulan nakit ve eş değerinde varlıklar ile destekleneceğini aktardı. Hong Kong‘un düzenleyicilerinden geçen First Digital Trust, rezervlerin yönetiminde rol üstlenecek.

Hong Kong‘un düzenlemelerinden birisi, varlıkların birbirine karışmadan ayrılmış rezerv hesaplarında tutulmasını gerektiriyor. FDUSD‘un arkasındaki şirket, bu düzenleyici netliklere uyum sağlayarak hizmetlerini sürdürecek.

Hong Kong‘un kripto para konusunda öne çıkması, FDUSD‘un arkasındaki itici güç olarak gösteriliyor. Yakın zamanda, bu stablecoin’in en büyük 5 stablecoin arasına girebileceği düşünülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler