Ana SayfaKripto ParaHangi NFL takımı Bitcoin'i kabul etmek istiyor?

Hangi NFL takımı Bitcoin’i kabul etmek istiyor?

Spor, Bitcoin için büyük bir benimseme hızlandırıcısı olarak giderek daha fazla ortaya çıkıyor. Tennessee Titans, Bitcoin’i kabul eden ilk NFL takımı olacak.

  • Tennessee Titans, Bitcoin’i benimseyen ilk NFL takımı olmayı hedefliyor. Bu fikrin ortaya çıkmasını sağlayan kaynak ise Bitcoin magazine olarak karşımıza çıkıyor.
  • Başlangıçta, bu özellik yalnızca büyük ve yinelenen ödemeler veya hizmetler için kullanılabilecek olsa bile daha sonrasında stadyum içerisinde satılacak suda dahil olmak üzere tüm ürünlerde Tennessee Titans kripto paraları kabul etmeyi hedefliyor. Sadece bunlarla kalmıyor; biletlerin, hayran makalelerinin, yemeklerin vb. satışını içerecek şekilde genişletilecektir.
  • Bu yılki Superbowl da tamamen BTC ve Co. sponsorluğunda ve çılgınlığında gerçekleştirildi.
  • Birkaç kripto borsası, Superbowl finalinde 800 milyon kişinin katılım gösterdiği ve izlediği yayında reklamlarını yayınladı. Sadece bu bile kripto paraların daha da yaygınlaşmasına neden oluyor.
  • Coinbase, kendi ticaret platformuna yönlendirme yapan ve tamı tamına bir dakikalık bir reklamda bir QR kodu göstererek özel bir heyecana neden oldu.
  • Yüksek talep nedeniyle, kısa bir süre sonra kripto borsasının sunucularında çok büyük aşırı yüklenme sorunları yaşandı.
  • Birkaç NFL uzmanı kısa süre önce maaşlarını gelecekte kripto para biriminde almak istediklerini açıkladı.

Böylelikle ülkelerin politikalarına ve hatta geleceklerinin tartışıldığı konularda bile görüşülmeye başlandığı bir dönemde kripto paraların spor sektörüne kadar girmiş olması, günlük hayatımıza da yakında girecek olduğunun kanıtı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler