Ana SayfaKripto ParaHaftanın en önemli kripto haberleri

Haftanın en önemli kripto haberleri

Euro Bölgesi’ndeki enflasyon, Barça kriptoya gidiyor ve Avrupa’da Bitcoin yasağı şimdilik önlendi. Bunlar haftanın en önemli kripto haberleri.

Geçen hafta, Ukrayna’dan gelen korkunç görüntüler bir kez daha dünya medyasını domine etti. Bununla birlikte, kripto alanında çok şey oldu. Bir bakışta en önemli olaylar:

Euro Bölgesi enflasyonu beklentilerin üzerinde

İstatistik ofisi Eurostat, geçen hafta Avrupa’daki yeni enflasyon rakam tahminini açıkladı. Son zamanlarda yüzde 5,6’lık bir enflasyon oranı varsayılırken, değer şimdi yüzde 5,8’e yükseldi. Her şeyden önce, Ukrayna-Rusya çatışmasıyla bağlantılı olarak artan enerji maliyetleri burada bir rol oynayabilir. Kendi tasarruflarını enflasyon dalgasından korumak için bazı tüketiciler alternatif olarak kriptoya dönebilir.

Visa ve Mastercard, Rus bankalarını bloke etti

Kredi kartı devleri Visa ve Mastercard, Batı’nın Rusya’ya yönelik yaygın yaptırım rejimine katıldı. Bu, özellikle Rus nüfusu arasında günlük ödemelerde fark edilebilir. Bu, Rusya’ya uygulanan yaptırımların uygulanmasını sağlamak içindir. Ayrıca, her iki ödeme işlemcisinin her biri farklı kuruluşlara 2 milyon dolar bağışladı.

FC Barcelona kendi kripto para birimini geliştiriyor

Futbol kulübü artık kripto alanına da girmek istiyor. Bu, kulüp başkanı Joan Laporta tarafından Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde açıklandı. Birincisi, popüler futbol kulübünün bir NFT koleksiyonunu bekleyebilir. Ardından, ayrı bir kripto para birimi de planlanıyor. Ancak olası bir “Barca Coin” hakkında henüz daha derinlemesine bir bilgi yok.

Kripto borsası FTX insani yardım fonu başlattı

En büyük kripto ticaret platformlarından biri olan FTX, insani amaçlar için multi-milyon dolarlık bir fon kuracağını duyurdu. Fonlar, şirketlere ve kar amacı gütmeyen kuruluşlara fayda sağlamayı amaçlamaktadır.

Bununla kripto borsası, “yapay zekanın güvenli gelişimini, yıkıcı biyolojik tehlikelerin azaltılmasını, kurumların iyileştirilmesi, ekonomik büyüme, büyük güç ilişkileri, etkili fedakarlık ve çok daha fazlasını teşvik eden” projeleri teşvik etmeyi amaçlıyor. Bunun için ilk etapta 100 milyon ABD doları mevcut olmalıdır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler