Ana SayfaKripto ParaGoldman Sachs "Bitcoin teminatlı kredi" vermeye başladı

Goldman Sachs “Bitcoin teminatlı kredi” vermeye başladı

ABD’li bankacılık devi Goldman Sachs Bitcoin teminatlı kredi vermeye başladı. 2,5 trilyon dolarlık varlığı yöneten Goldman Sachs’in Bitcoin destekli kredi uygulaması sunacağı son bir yıldır konuşuluyordu.

Bloomberg’ün haberine göre artık GoldmanSachs’ten bitcoin teminat gösterilerek kredi almak mümkün. Bu gelişme, Wall Street’in kripto varlıklara ilgisinin arttığının da bir göstergesi.

Goldman Sachs, 2018 yılında dijital para birimlerini araştırmaya başlayan ilk büyük bankalardan biriydi ve bunun için bir ticaret masası kurmuştu. Banka, geçtiğimiz Mart ayında bu özel birimi tekrar devreye aldı.

Goldman Sachs, henüz Bitcoin teminatına ilişkin bir açıklama yapmezken, Financial News’in haberine göre, ABD’de Silvergate ve Signature Bank gibi daha küçük ölçekli bazı bankalar halihazırda Bitcoin destekli nakit kredileri ve diğer kripto bazlı işlemleri gerçekleştirebiliyorlar.

Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) ile birlikte ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) gibi kurumlardan kripto para teminatlı kredi işlemlerine dair görüşüldü mü? Özellikle SEC bu aşamada nasıl bir adım atacak merak konusu.

Bitcoin teminatlı kredi piyasaları etkileyecek mi?

Bitcoin’de yaklaşık 1 aydır devam eden düşüş bu tür haberlerin yaratacağı olumlu sinyaller ile son bulabilir ancak bunlar tek başına yeterli olmayacaktır. Rusya – Ukrayna savaşı, ABD ve Avrupa ülkelerindeki enflasyon artışı, emtia fiyatları ve elbette balinalar olarak tabir ettiğimiz yüksek kripto varlıklara sahip kurumların yapacağı alım satımlar Bitcoin ve alt coin piyasalarında belirleyici olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler