Ana SayfaKripto ParaDogecoin, Rubleden 12 kat daha değerli!

Dogecoin, Rubleden 12 kat daha değerli!

Ruble, Batı’nın Rusya’ya yaptırım uygulamasından bu yana düşüyor. Dogecoin artık Ruble’den 12 kat daha değerli.

  • Bir Ruble şu anda 0,0093 ABD doları değerinde. Bu, memecoin Dogecoin’in bile 12 kat daha değerli olduğu anlamına geliyor. Dogecoin fiyatı şu an adet bazlı 12 cent seviyesinde işleme konu olmaya devam ediyor.
  • Batı’nın Ukrayna’ya saldırdığı için Rusya’ya ekonomik yaptırımlar getirmesinden bu yana ülkenin para birimi giderek değer kaybediyor.
  • Dogecoin, Litecoin’in sert bir çatalıdır ve 2013 yılında bir IBM programcısı olan Billy Markus tarafından icat edilmiştir. Madeni para aslında Bitcoin’in bir şakası ve parodisi olarak tasarlandı.
  • 2 Aralık 2020’de Tesla CEO’su Elon Musk memecoin için coşkusunu dile getirdi. 2021’de birkaç tweetinde kripto paralara olan inancını tekrarladı. O zamanlar, token bir patlama yaşadı ve o zamandan beri sürekli olarak ilk 20 kripto para biriminde yer aldı. Öyle ki bir dönem en değerli 10 kripto para biriminden biri olan Dogecoin değer kayıplarının derinleşmesi ile birlikte yerini kaybetmiş durumda.
  • Tesla artık ödeme aracı olarak Dogecoin’i de kabul ediyor. Ruble ile satın alamayacağınız Tesla’yı Dogecoin ile alabilmek bile Ruble’ye olan güvenin artış gösterdiğine işaret.
  • Coinmarketcap’a göre, Dogecoin’in toplam piyasa değeri 15 milyar dolara yakın. Bu onu 13. sıraya koyuyor. Bir dönem en değerli 10 kripto paradan biri olan Doge coin sert düşüş yaşaması ile birlikte yerini koruyamadı ve 13. sıraya kadar gerilemiş durumda.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler