Ana SayfaMetaverseCumhurbaşkanı Erdoğan’dan Metaverse ile ilgili önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Metaverse ile ilgili önemli açıklamalar

Kripto paralarda olduğu gibi Metaverse içinde dünyada en istekli yatırımcılar Türkiye’den gelmeye devam ediyor. Hal böyle iken Metaverse ve Web 3.0 meraklılarının bu denli artış göstermesi Türk yetkililer tarafından da dikkat çekici bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara’da gerçekleşen “Forum Metaverse” etkinliğinde Metaverse ve Web3 ile ilgili çarpıcı açıklamalarda ve benzetmelerde bulundu.

Meta projelerin Web 3.0’dan çok daha geniş kitlelere hitap ettiğini ve çok daha kuşatıcı, daha karmaşık bir teknolojik dönüşümün olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, dijital evrende artık yeni bir çağa giriş yapıldığının altını çizdi.

Metaverse için ilginç bir benzetme yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dijital teknolojinin Nevruz’u olduğunu öne sürdü.

Dijital Teknolojilerin Nevruzu!

Etkinliğe katılış amacının Metaverse üzerinde konuşmak ve tartışmak olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Metaverse için ”Dijital teknolojilerin Nevruz’u” benzetmesini yaptı.

Konuşmasının devamında ise:

”Konumuz olan metaverse ve benzeri mecralar belki torunlarımızı da aşıp onların çocuklarının hayat biçimlerinin ayrılmaz birer parçası olacak.

Her ne kadar koronavirüs salgını dönemi dijital tüketimi artırarak bu teknolojilerin cazibesini parlatmışsa da böylesine büyük yatırımların öyle kısa sürede gerçekleştirilebilmesi mümkün değildir.

Bu teknolojileri geliştiren şirketler vadettikleri yeni dijital dünyayı önce kendi ülkelerinin vatandaşları hatta onların da belirli bir kesimi için erişilebilir kılacak zamanla da yaygınlaştıracaklardır.

Fakat gerçek şu ki dünya dijital teknolojiler üzerinde inşa edilen yeni bir döneme doğru dolu dizgin gidiyor.

Ülkelerin yöneticileri olarak bizlere düşen görev kendi insanlarımızı kendi gençlerimizi özellikle de bu kaçınılmaz geleceğe en doğru en güvenli en güçlü en donanımlı şekilde hazırlamaktır.

Bu konudaki asıl hedefimiz ise kendi medeniyet birikimimizin kendi kültür ve değerlerimizin üzerinde inşa etmektir.” dedi.

Cumhurbaşkanı’ndan dijital seferberlik ilanı!

”Önümüzdeki dönemi dijital seferberlik dönemi ilan ediyorum. Toplantımızın “Gelecek, onu tasarlayana aittir” sloganı beni çok mutlu etti.” dedi.

Türkiye sınırları içerisinde yerli ‘Slikon Vadisi’ni’ oluşturmaya gücü olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı, ”Dijital dünyada kendi altyapınıza sahip değilseniz felaketin eşiğindesinizdir.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin son 24 saatte 3 bin dolara yakın düştü: 55 bin dolar seviyesinde seyrediyor

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda düşüşler devam ederken, yatırımcılar düşüşün nedenleri ve etkileri üzerinde büyük endişe taşıyor. Kripto paralarda neden düşüş yaşanıyor? Solana (SOL) tarafında, stablecoin...

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Popüler Haberler