Ana SayfaKripto ParaCardano hard fork haziranda geliyor!

Cardano hard fork haziranda geliyor!

Cardano ağı bir sonraki hard fork’a doğru ilerliyor. Baş geliştirici Charles Hoskinson, ne gibi iyileştirmeler getirmesi gerektiğini açıkladı.

  • Cardano, bir sonraki hard fork için büyük adımlar atıyor.
  • “Vasil”in Haziran ayında uygulanması planlanıyor ve Charles Hoskinson’a göre “Cardano için büyük bir performans artışı” getirecek.
  • IOHK CEO’su ve baş geliştirici sosyal medya platformu Youtube’da bir videoda, hard fork’un “boru hattı, yeni Plutus CIP’leri, UTXO disk üzerinde depolama ve Hydra” gibi çeşitli ölçeklendirme çözümlerini entegre edeceğini açıkladı.
  • Hoskinson, “Parametre ayarlamaları ile birlikte bu özellikler, Cardano’nun verimini artıracak ve artan sayıda merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamasını, akıllı sözleşmeleri ve DEX’leri barındırmak için sistemi optimize edecek.” Dedi.
  • Geliştirme ekibi ayrıca, belirteçleri yan zincirlere aktarmak için kullanılabilecek bir DApp mağazası ve köprüler gibi yeni işlevler üzerinde çalışıyor.

Cardano, Ethereum’un en büyük rakiplerinden biri olarak karşımıza çıkan en köklü kripto para birimlerinin başında geldiğini her seferinde yatırımcılara ve kripto piyasalarına ispat etmeye devam ediyor. Charles Hoskinson, geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklamada artık Ethereum ağının teknolojik olarak önünde olduklarını ve geliştirmeye açıklık açısından Cardano’nun neredeyse tüm kripto paralardan daha önde olduğunu söylemişti. Öyle ki Bitcoin’in teknolojik anlamda gelebileceği son noktaya geldiğini ve artık daha fazla ilerlemeye açık olmadığını dile getiren Hoskinson, en büyük rakibi Ethereum’un da artık önünde olduğunu bu sebeple fiyatlama açısından da zamanla öne geçeceklerine inandığını dile getirmişti. Bu konuşmanın ardından 1 doların altına inen Cardano coin hala en değerli 10 kripto para biriminin içinde yer almaya devam ediyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin son 24 saatte 3 bin dolara yakın düştü: 55 bin dolar seviyesinde seyrediyor

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda düşüşler devam ederken, yatırımcılar düşüşün nedenleri ve etkileri üzerinde büyük endişe taşıyor. Kripto paralarda neden düşüş yaşanıyor? Solana (SOL) tarafında, stablecoin...

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Popüler Haberler