Ana SayfaKripto ParaBorsalardaki Ethereum oranı 2016'dan bu yana en dip seviyeye geriledi

Borsalardaki Ethereum oranı 2016’dan bu yana en dip seviyeye geriledi

Borsalarda yer alan Ethereum (ETH) miktarı, stake edilme oranının artması nedeniyle 2016’dan beri en düşük seviyeye geriledi.

Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, geçtiğimiz gün Ethereum’un stake tarafına yönelen ilginin arttığı gözlemlendi. Tüm ETH arzının yaklaşık yüzde 14,85’i merkezi borsalarda tutuluyor. Popüler kripto para birimi, en son 2016 yılında bu durumu yaşadı. Glassnode verileri, merkezi borsalardan çıkan ETH’lerin stake edildiğini ortaya koyuyor.

Ethereum Stake Edildikçe Borsalardan Çıkıyor

Glassnode, Ethereum (ETH) stake ilgisinin günden güne arttığını ortaya koydu. Veri sağlayıcı tarafından paylaşılan bilgilere göre, merkezi borsalarda tutulan ETH miktarı yüzde 14,85 seviyesine geriledi.

ETH stake borsa cekim

Kripto para piyasasının düşüş trendinde hareket ettiği bugünlerde, Ethereum tarafında sıcak bir gelişme yaşanıyor. ETH arzının merkezi borsalardaki miktarı azalıyor.

Shapella güncellemesinden sonra, pasif gelir elde etmek amacıyla ETH stake etmek isteyenlerin sayısında bir artış yaşandı. Kilitli stake olayının bitmesiyle birlikte, stake’e olan ilgi yoğunlaştı.

Deflasyonist bir token yapısına dönüşen Ethereum’da, merkezi borsalardaki ETH miktarının azalması dikkat çekiyor. Bu durum, yükseliş sinyali olarak lanse edilse de yatırımcıların temkinli olmasında yarar var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler